Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka

Komisja Międzyzakładowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Jagiellońskim wydała oświadczenie w związku z rozwojem sytuacji związanej ze strajkiem, który trwa od 18 maja br. w Domu Studenckim Kamionka.

W związku z rozwojem sytuacji związanej ze strajkiem, który trwa od 18 maja br. w Domu Studenckim Kamionka, Prezydium Komisji Międzyzakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Jagiellońskim oświadcza, że:

1. Komisja Międzyzakładowa OZZ IP przy UJ nie jest organizatorem strajku. Krakowskie Koło Młodych OZZ IP jest niezależną organizacją i podejmuje suwerenne decyzje, na które Komisja Międzyzakładowa OZZ IP przy UJ nie ma wpływu. Utożsamianie obydwu organizacji jest formą dezinformacji, na którą się nie zgadzamy.

2. Komisja Międzyzakładowa OZZ IP przy UJ popiera postulaty wyrażone przez Krakowskie Koło Młodych OZZ IP.

3. Od dnia 21 maja członkowie Prezydium Komisji Międzyzakładowej OZZ IP przy UJ na prośbę zarówno Krakowskiego Koła Młodych OZZ IP, jak i Władz UJ, podjęli się przekazywania wiadomości, mając na celu doprowadzenie do wznowienia rozmów pomiędzy stronami. Dzisiaj, 23 maja, została wznowiona bezpośrednia komunikacja pomiędzy ww. stronami. Nie mamy wpływu na podejmowane przez nie decyzje i wybierane metody działania.

4. Przedstawicielka Międzyzakładowej Komisji OZZ przy UJ w Senacie UJ nie otrzymała informacji o nadzwyczajnym posiedzeniu, zwołanym na 22 maja w sprawie sytuacji w Kamionce. Z związku z tym nie mieliśmy możliwości przedstawienia roli naszej Komisji w bieżących wydarzeniach.

5. Aktualny pozostaje, wyrażony w oświadczeniu z dnia 20 maja i opublikowany w mediach społecznościowych, nasz apel o wznowienie negocjacji i wypracowanie rozwiązania, odpowiadającego na postulaty osób strajkujących.

Różnice poglądów i protesty studenckie są częścią akademickiej tożsamości. Podtrzymując nasze stanowisko z 20 maja jeszcze raz apelujemy o wzajemne zrozumienie, dobrą wolę i współpracę w rozwiązaniu problemu dostępności miejsc w akademikach, tak aby sytuacja ekonomiczna nie była przeszkodą w studiowaniu.

Prezydium Międzyzakładowej Komisji
OZZ Inicjatywa Pracownicza
przy Uniwersytecie Jagiellońskim

Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka