Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Od roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytet Jagielloński uruchamia unikatowy w skali kraju program Korean Studies. Realizowany on będzie we współpracy z Keimyung University w Daegu (Korea Południowa). Studia prowadzone będą w języku angielskim.

Program o charakterze interdyscyplinarnym obejmuje studia stacjonarne drugiego stopnia, na kierunku studia azjatyckie. Obok kursów typowych dla kierunku, od pierwszego semestru obejmie on także kursy specjalistyczne, dotyczące problematyki Półwyspu Koreańskiego. Podczas studiów studenci zapoznają się ze specyfiką regionu w aspekcie historycznym, filozoficznym, religijnym, a także z zachodzącymi w nim procesami politycznymi i gospodarczymi. Nauka języka koreańskiego stanowi kluczową część procesu edukacji.

Kierunek: studia azjatyckie
Specjalność: Korean Studies
Poziom studiów: drugiego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ
Język wykładowy: angielski

Pierwszy rok studiów odbywa się na Uniwersytecie Jagiellońskim, a drugi – na Uniwersytecie Keimyung w Daegu (Korea Południowa). Podczas drugiego roku studiów studenci powinni złożyć i obronić pracę magisterską, zdając egzamin magisterski najpierw w Keimyung University, a następnie w Uniwersytecie Jagiellońskim. Po dopełnieniu tego obowiązku, absolwenci otrzymywać będą dwa dyplomy: "magister studiów koreańskich" na Uniwersytecie Keimyung oraz "magister studiów azjatyckich, specjalizacja: Korean Studies" na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Spodziewamy się, że absolwenci znajdą zatrudnienie w polskich oraz koreańskich firmach, a także innych instytucjach krajowych i międzynarodowych, w tym głównie takich, które zaangażowane są we współpracę z Koreą. Będą mieli ponadto możliwość pracy w administracji publicznej, instytucjach kultury, wydawnictwach, mediach itp.

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association