Zakończenie 21. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego

16 czerwca 2018 odbyło się w auli Collegium Novum uroczyste zakończenie 21. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego WPiA UJ.

Uroczystości przewodniczyli prorektor ds. rozwoju UJ prof. dr hab. Dorota Malec oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. dr hab. Jerzy Pisuliński. Gościem honorowym ceremonii był prezydent Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji prof. dr hab. Georg Krausch, który wygłosił wykład gościnny pt. "Die Johannes Gutenberg-Universität Mainz. Eine Universität im Herzen Europas" ("Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji - uniwersytet w sercu Europy").

​W wydarzeniu wzięli udział również profesorowie WPiA UJ oraz profesorowie z Heidelbergu i Moguncji, którzy prowadzili wykłady oraz przeprowadzali egzaminy ustne w ramach kursu Szkoły Prawa Niemieckiego, a także goszczący w dniach 15-16 czerwca na WPiA studenci z Heidelbergu, Moguncji oraz Kijowa, którzy brali udział w polsko-niemiecko-ukraińskim seminarium naukowym nt. "Rechtsstaatlichkeit in Europa" ("Praworządność w Europie").

W tegorocznej 21. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego WPiA UJ wzięło udział 29 studentów, a 23 osoby otrzymały podczas ceremonii dyplomy końcowe. Najlepszy absolwent otrzymał ofertę stypendium na studia doktoranckie na Uniwersytecie Ruprechta Karola w Heidelbergu, zaś pozostali absolwenci mają możliwość ubiegać się o przyznawaną przez Szkołę Prawa Niemieckiego we współpracy z Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD) stypendia na studia LL.M. na uniwersytetach partnerskich w Heidelbergu i Moguncji.

Tekst i zdjęcia: organizatorzy

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association