UJ zacieśnia więzi z Uniwersytetem Panamskim

Uniwersytet Jagielloński będzie współpracował z Uniwersytetem Panamskim m.in. w zakresie wymiany kadry i studentów - tak wynika z umowy, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz rektor UP prof. Eduardo Flores. Umowa została podpisana w obecności Ambasadora RP w Panamie Leszka Białego.

Dokument przewiduje, że obie uczelnie podejmą działania mające na celu ułatwienie i intensyfikację współpracy w zakresie badań naukowych oraz nauczania i przekazywania wiedzy w dziedzinie biologii, biotechnologii i ochrony środowiska. W szczególności wspólne działania mogą przyjąć formę opracowania dwustronych programów kształcenia i badań naukowych; wymiany wykładowców, studentów, doktorantów, pracowników administracyjnych i technicznych; promocji działalności naukowej; a także realizacji projektów badawczych.
Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association