Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

W MCKP UJ CM szkoli się na najnowocześniejszym sprzęcie

Termodezynfektory, szafa do przechowywania endoskopów z opcją suszenia oraz tor wizyjny, połączone z systemem archiwizacji badań i kontroli procesów - w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM (MCKP UJ CM) działa sala szkoleniowa, która wyposażona została w najwyższej jakości sprzęt do mycia i dezynfekcji, gdzie organizowane są warsztaty dla personelu medycznego i technicznego.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu w pomieszczeniu można przeprowadzać pełny cykl technologiczny przygotowania endoskopu do powtórnego użycia z wykorzystaniem sprzętu szkoleniowego, który jest bezpieczny i nie był wcześniej wykorzystywany do realizacji procedur medycznych.

W MCKP UJ CM przy ul. Kopernika 40 odbywają się cykliczne warsztaty pod patronatem firmy Olympus, których celem jest edukowanie użytkowników sprzętu endoskopowego zgodnie z najnowszymi standardami mającymi zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pacjentów oraz podnosić kwalifikacje personelu medycznego i technicznego. Podczas zajęć uczestnicy - pielęgniarki endoskopowe oraz pracownicy działu aparatury medycznej - zapoznają się z zasadami prawidłowej obsługi sprzętu endoskopowego, różnicami w budowie i obsłudze endoskopów specjalistycznych oraz technologii wykorzystywanych w nowoczesnych endoskopach. Prezentowane są przykłady typowych uszkodzeń endoskopów spowodowanych niewłaściwą obsługą oraz metody zapobiegania tego typu sytuacjom.

Ćwiczenia warsztatowe, polegające na obserwacji prawidłowo wykonywanych czynności obsługowych oraz wykonaniu tych czynności przez uczestników szkolenia przy asyście osoby prowadzącej zajęcia, mają ugruntować wiedzę teoretyczną. Prowadzone w mniejszych grupach obejmują demonstrację budowy wewnętrznej endoskopów, pokaz ich prawidłowej obsługi przed i po badaniu oraz dekontaminacji przy użyciu termodezynfektorów. Podczas tej części szkoleń wykorzystana jest bogata infrastruktura dostępna w MCKP UJ CM.

Recommended
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym