Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Więcej chętnych na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

Dział Rekrutacji na Studia UJ przedstawił wyniki 1. tury naboru kandydatów, który prowadzony był na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2023/2024. W tym roku najstarsza polska uczelnia przygotowała 9650 miejsc dla kandydatów. Łączna liczba opłaconych zgłoszeń wyniosła 34 625. To o 1268 więcej niż w analogicznym etapie rekrutacji 12 miesięcy temu.

Lista studiów cieszących się największym zainteresowaniem jest niemalże identyczna jak w ubiegłym roku i prezentuje się następująco:

• psychologia (Wydział Filozoficzny) – liczba zgłoszeń 2204 (limit 120),
  • prawo – liczba zgłoszeń 1871 (limit 350),
  • psychologia (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej) – liczba zgłoszeń 1853 (limit 220),
  • kierunek lekarski – liczba zgłoszeń 1249 (limit 240),
  • filologia angielska – liczba zgłoszeń 1201 (limit 120).

Największa liczba osób na jedno miejsce:

• psychologia (Wydział Filozoficzny) – 18,37,
  • filologia orientalna - japonistyka – 15,93,
  • kierunek lekarsko-dentystyczny – 14,18,
  • ekonomia – 13,83,
  • finanse, bankowość, ubezpieczenia – 11,40.

- Wstępne dane pokazujące zainteresowanie kandydatów studiami pierwszego stopnia oraz jednolitymi magisterskimi na Uniwersytecie Jagiellońskim są bardzo zadowalające. Kandydaci dokonali w sumie ponad 34,5 tysiąca zgłoszeń i jest to wynik lepszy od wyniku zeszłorocznego, osiągniętego na tym samym etapie rekrutacji. Wyniki pierwszej tury rekrutacji dla większości studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich kandydaci poznają 17 lipca - mówi Kamil Gajęcki, kierownik Działu Rekrutacji na Studia UJ i dodaje, że również tego samego dnia zostaną uruchomione dodatkowe nabory na tych kierunkach, na których po zakończeniu pierwszej tury pozostaną jeszcze wolne miejsca.

Recommended
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym