Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM

Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM

21.04.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, został tegorocznym laureatem Nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko. Decyzja o przyznaniu wyróżnienia została ogłoszona 19 kwietnia podczas inauguracji 15. TOP MEDICAL TRENDS 2021 - ważnego wydarzenia naukowego w Polsce, gromadzącego przedstawicieli i liderów wszystkich dziedzin medycyny.
więcej o Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego

Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego

20.04.2021
Marcin Sroka, doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ), otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego przyznawaną za osiągnięcia naukowe z matematyki osobom, które nie ukończyły 30 lat. Jury nagrodziło go za prace z analizy geometrycznej dotyczące istnienia i regularności rozwiązań kwaternionowego równania Monge’a-Ampére’a.
więcej o Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego
Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
nagrody i wyróżnienia

Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"

24.03.2021
Maciej Bukowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody publiczności w krajowym etapie polskiej edycji konkursu "Ma Thèse en 180 Secondes" (Mój doktorat w 180 sekund), w którym 13 doktorantek i doktorantów z 11 uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski miało możliwość przedstawić swoją pracę naukową w formie filmu wideo, po francusku i w nie więcej niż trzy minuty.
więcej o Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

19.03.2021
Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM) wyłoniło najlepszych matematyków. Laureatem Nagrody im. Stefana Banacha został prof. Jerzy Weyman z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei Nagrodę PTM dla Młodych Matematyków za 2020 rok przyznano Marcinowi Sroce, doktorantowi w Instytucie Matematyki UJ.
więcej o Matematyczne nagrody dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu
nagrody i wyróżnienia

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

05.03.2021
Dziennikarz i historyk Marian Turski oraz działaczka społeczna Anna Brzyska zostali laureatami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego w dwóch kategoriach: za twórczość promującą ducha dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz pojednania.
więcej o Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu