Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków
nagrody

Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków

26.01.2023
24 stycznia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu o Nagrodę im. Zofii i Jana Włodków, której celem jest honorowanie najlepszej pracy magisterskiej w dziedzinie nauk humanistycznych dotyczącej problematyki ziemiańskiej, w tym wkładu ziemiaństwa w tworzenie i rozwój państwowości na różnych etapach historii Polski, zaangażowania w rozwój rolnictwa i przemysłu, działalności publicznej, wojskowej, naukowej oraz w dziedzinie kultury i oświaty, a także zasług patriotycznych.
więcej o Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków
Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP

Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP

17.01.2023
Profesor Mateusz Hołda z Katedry Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum otrzymał Wektora 2022. Wyróżnienie to przyznano mu za ponadprzeciętne dokonania w świecie nauki i wyznaczenie własnej ścieżki rozwoju oraz za bycie najmłodszym w historii Polski naukowcem z tytułem profesora.
więcej o Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP
Naukowcy z UJ docenieni przez PAN

Naukowcy z UJ docenieni przez PAN

27.12.2022
Poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk przyznają co roku nagrody za wybitne osiągnięcia oraz wyróżniające się prace naukowe. Otrzymują je badaczki i badacze zatrudnieni w polskich jednostkach naukowych. Wśród osób nagrodzonych za swoje dokonania naukowe znaleźli się naukowcy i studentka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Naukowcy z UJ docenieni przez PAN
Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ

Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ

14.12.2022
Prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy habilitacyjne i doktorskiego w roku 2022 za rok 2021 znalazło się troje badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Paweł Matusik z Wydziału Lekarskiego, dr Anna Potoczek z Wydziału Filozoficznego oraz dr Michał Lewicki z Biblioteki Jagiellońskiej.
więcej o Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ
nagrody i wyróżnienia

13.12.2022
Ustanowioną przez krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny UJ nagrodą honorowane są prace książkowe dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności. Kapituła Nagrody podjęła decyzję, że w 22. edycji konkursu spośród dziesięciu nominowanych autorów publikacji nagrodę główną otrzyma dr Kamil Ruszała za książkę "Galicyjski eksodus. Uchodźcy podczas I wojny światowej w monarchii Habsburgów".
więcej o Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego w roku 2022