Prof. Marek Kucia powołany do Rady MCEAH

Dr hab. Marek Kucia, prof. UJ został powołany do Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Rada stanowi ciało doradcze oraz opiniuje podejmowaną przez MCEAH działalność edukacyjną. Jej członków powołuje minister kultury na wniosek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Nominacja dla dr. hab. M. Kuci, prof. UJ zostanie wręczona w marcu.

Dr hab. Marek Kucia, prof. UJ studiował nauki polityczne i socjologię w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filozofię w Oxford University. Uzyskał doktorat i habilitację z socjologii na UJ. Odbył staż podoktorski w Oxfordzie, pracując równocześnie w Instytucie Gallupa w Londynie. Od 1993 roku pracuje w Instytucie Socjologii UJ, w którym m.in. pełni funkcję kierownika Zakładu Socjologii Władzy. Wykładał gościnnie w wielu uniwersytetach europejskich i amerykańskich. Do jego zainteresowań naukowych należą zagadnienia pamięci społecznej, Auschwitz i Holokaustu oraz stosunki polsko-żydowskie i antysemityzm.

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską

Badacze z UJ odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim