Nominacje i promocje

Naukowcy z UJ wybrani na nowych członków krajowych PAN

18.12.2019
38 członków rzeczywistych i 51 członków korespondentów wyłoniło obradujące na 140. sesji w Warszawie Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk. Wśród nowych członków krajowych PAN znalazło się siedmioro uczonych związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o Naukowcy z UJ wybrani na nowych członków krajowych PAN
nominacje i promocje

Nowo mianowani profesorowie odebrali akty nominacyjne

16.12.2019
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 12 grudnia br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 81 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest dwóch naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowo mianowani profesorowie odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów

07.11.2019
68 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki odebrało z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy akty nominacyjne. Wśród nowo mianowanych profesorów jest prof. Marek Drewnik, dyrektor Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w środę 6 listopada w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów
nominacje i promocje

Piotr Jedynak w gronie nominowanych nowych profesorów

01.07.2019
Dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Piotr Jedynak otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację profesorską. Podczas uroczystości, która odbyła się 27 czerwca w Pałacu Prezydenckim, akty nominacyjne odebrało 53 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.
więcej o Piotr Jedynak w gronie nominowanych nowych profesorów

Promocje habilitacyjne wydziałów FAIS i Matematyki i Informatyki

12.06.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki, które odbyły się 11 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Sześcioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne wydziałów FAIS i Matematyki i Informatyki