Stypendia START dla młodych naukowców z UJ

25.05.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz 23. nagrodziła stypendiami START najzdolniejszych młodych polskich naukowców. 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie 130 laureatów odebrało dyplomy z rąk przewodniczącego Rady Fundacji prof. Andrzeja Jerzmanowskiego oraz prof. Macieja Żylicza, prezesa FNP.
więcej o Stypendia START dla młodych naukowców z UJ
Wynalazki z UJ nagrodzone medalami targów wynalazczości "Concours Lépine"

15.05.2015
10 maja zakończyły się 114. Międzynarodowe Targi Wynalazczości „Concours Lépine", organizowane pod patronatem Prezydenta Francji poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.
więcej o Wynalazki z UJ nagrodzone medalami targów wynalazczości "Concours Lépine"

15.05.2015
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 8, PRELUDIUM 8 i SONATA 8. Badacze pracujący w polskich jednostkach naukowych otrzymają ponad 366 mln zł na realizację badań podstawowych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy otrzymają ponad 32 mln zł na realizację badań podstawowych
Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University

13.05.2015
Jedynie siedem polskich uczelni znalazło się w tegorocznej edycji rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. Spośród polskich uczelni najlepiej w zestawieniu wypadły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, które znalazły się na liście najlepszych uczelni w dziesięciu dyscyplinach naukowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University

Srebrny medal międzynarodowego konkursu winiarskiego dla uniwersyteckiego wina

30.04.2015
Laur zdobyło wino Cuvée – Maréchal Foch, Léon Millot z rocznika 2014