Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

Po raz 9. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. 9 stycznia w auli Collegium Novum obecni byli m.in. prorektorzy UJ: prof. Andrzej Mania, prof. Piotr Laidler i prof. Stanisław Kistryn, przedstawiciele innych krakowskich uczelni, świata nauki i adwokatury oraz duchowieństwa.

Przybyłych na uroczystość powitała prezes Stowarzyszenia prof. Marta Doleżal. W tracie spotkania kolędy odśpiewał Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica, a ks. infułat Władysław Gasidło dokonał poświęcenia opłatków, którymi się następnie dzielono. W imieniu władz najstarszej polskiej uczelni życzenia wszystkim uczestnikom opłatkowego spotkania złożył prof. Andrzej Mania, a były rektor UJ prof. Karol Musioł odebrał zaległy adres honorowego członkostwa w Stowarzyszeniu Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej