Uroczystości

Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2018
22 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału Filologicznego, zwołane dla uczczenia dwusetnej rocznicy istnienia studiów slawistycznych w naszej uczelni. Obchody jubileuszowe rozpoczęło uroczyste odnowienie doktoratu profesora Jacka Balucha w 50. rocznicę jego uzyskania.
więcej o Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym

19.10.2018
19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie odbyła się uroczystość przeniesienia doczesnych szczątków profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięli udział między innymi rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz prezes Fundacji Panteonu Narodowego i były rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.
więcej o Wybitni uczeni z UJ spoczęli w Panteonie Narodowym

Posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej

15.10.2018
Święto Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana uchwałą Sejmu w dniu 14 października 1773 roku.
więcej o Posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej
uroczystość mobilna

Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki

09.10.2018
67 osób rozpocznie naukę na prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński (UJ) i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR) międzywydziałowym kierunku weterynaria w roku akademickim 2018/2019. Jego absolwenci otrzymają dyplom lekarza weterynarii i prawo wykonywania zawodu. Uroczysta immatrykulacja studentów odbyła się 9 października w auli Collegium Maius.
więcej o Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki

09.10.2018
8 października w wypełnionej do ostatniego miejsca sali w Auditorium Maximum UJ odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Najstarszych studentów w naszej uczelni powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (JUTW) Ewa Piłat.
więcej o Inauguracja 37. roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku