Uroczystości

mobilna

Konferencja „Łączą nas źródła”

19.09.2019
19 września w Salach Reprezentacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UJ w Pałacu Larischa rozpoczęła się konferencja zatytułowana „Łączą nas źródła”, organizowana przez Katedry Historyczno-Prawne UJ. Jednocześnie spotkanie to stanowi okazję do wyrażenia uznania dla wieloletniej działalności prof. Stanisława Grodziskiego, który świętował w tym roku swoje 90. urodziny. Wydarzeniu patronują rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
więcej o Konferencja „Łączą nas źródła”

Upamiętnienie wybitnych kryptologów w Panteonie Narodowym

06.09.2019
Urny z ziemią pochodzącą z miejsc śmierci trzech wybitnych matematyków i kryptologów - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, spoczęły w kryptach Panteonu Narodowego w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie. W ten sposób oddano hołd wybitnym polskim uczonym, którzy jako pierwsi złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.
więcej o Upamiętnienie wybitnych kryptologów w Panteonie Narodowym

Pół wieku działalności Szkoły Języka i Kultury Polskiej na UJ

04.07.2019
W auli Wydziału Polonistyki UJ przy ul. Ingardena 3 odbyła się inauguracja jubileuszowej 50. sesji Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Uroczystego otwarcia dokonał rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Gości, wśród których obecni byli dawni i obecni pracownicy Szkoły, a także uczestnicy trzy-, cztero- i sześciotygodniowych kursów, powitała dyrektor Szkoły dr Adriana Prizel-Kania.
więcej o Pół wieku działalności Szkoły Języka i Kultury Polskiej na UJ

Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły

17.06.2019
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu UJ, które odbyło się 17 czerwca w auli Collegium Maius, dokonano odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Stanisława Stabryły - filologa klasycznego, należącego do grupy najwybitniejszych polskich uczonych i humanistów.
więcej o Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły
mobilna

Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

06.06.2019
6 czerwca rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali Deklarację Poitiers, dotyczącą współpracy pomiędzy uniwersytetami a ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.
więcej o Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers