Uroczystości

Święto 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim

Święto 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim

03.05.2019
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uczciły święto Konstytucji 3 Maja, składając wieńce pod pomnikiem Hugona Kołłątaja.
więcej o Święto 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ

Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ

10.04.2019
Umacnianie nauki polskiej na arenie międzynarodowej, rozwój badań nad wirusami, osiągnięcia w zakresie immunoterapii, zaangażowanie w debatę nad wykorzystaniem komórek macierzystych i wkład w promocję Uniwersytetu Jagiellońskiego na świecie – to zaledwie kilka z osiągnięć prof. sir Leszka Borysiewicza, które zaowocowały przyznaniem mu tytułu doktora honoris causa UJ. Wręczenie dyplomu odbyło się 10 kwietnia 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ.
więcej o Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ
Przyznano Nagrody Znaku i Hestii 2019

Przyznano Nagrody Znaku i Hestii 2019

30.03.2019
O. Ludwik Wiśniewski OP, Łukasz Garbal oraz Lidia i Jerzy Owsiakowie – oto laureaci tegorocznej edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Wyróżnienie otrzymali podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 marca w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ostatniego wydarzenia 19. Dni Tischnerowskich, których współorganizatorem jest Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Przyznano Nagrody Znaku i Hestii 2019
Odnowienie po 50 latach doktoratu prof. Franciszka Szafrańca

Odnowienie po 50 latach doktoratu prof. Franciszka Szafrańca

14.03.2019
Profesor Szafraniec uzyskał stopień doktora w roku 1968 na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego na podstawie rozprawy pt. "Pewna lokalizacja funkcji uwikłanych i jej zastosowania". Warto podkreślić, że profesor związany jest z naszą uczelnią nieprzerwanie od momentu podjęcia studiów matematycznych w roku 1957.
więcej o Odnowienie po 50 latach doktoratu prof. Franciszka Szafrańca
Collegium Maius: Najzdolniejsi studenci odebrali dyplomy [FOTO]

Collegium Maius: Najzdolniejsi studenci odebrali dyplomy [FOTO]

07.02.2019
Z udziałem władz rektorskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, kanclerz i kwestor UJ oraz Marty Doleżal, emerytowanej profesor UJ, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Funduszu Stypendialnego Ad Polonos oraz Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków. W Librarii Collegium Maius uhonorowano łącznie 40 studentów - potomków Polaków, którzy zostali zesłani na Syberię, a także finalistów ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad.
więcej o Collegium Maius: Najzdolniejsi studenci odebrali dyplomy [FOTO]