Uniwersytet Jagielloński gości przedstawicieli Washington University w Saint Louis

20 września 2016 r. na Uniwersytecie Jagellońskim złożyła wizytę delegacja z Washington University w Saint Louis (WUSTL) i afiliowanych instytucji, w skład której weszli m.in. prof. Melvin Blanchard, dyrektor Instytutu Edukacji Medycznej (Division of Medical Education) i kierownik staży z zakresu medycyny wewnętrznej w Szkole Medycznej WUSTL oraz prof. Philip Korenblat, dyrektor Centrum Badań Klinicznych nad Alergią, Astmą i Innymi Schorzeniami Układu Oddechowego w St. Louis.

Przedstawiciele amerykańskiej uczelni zostali przyjęci w Collegium Novum przez rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum prof. Beata Tobiasz-Adamczyk oraz kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych oraz Kliniki Alergii i Immunologii prof. Jacek Musiał. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim wzajemnej współpracy między obiema uczelniami, w szczególności w dziedzinie nauk i kierunków medycznych, jej aktualnego stanu i perspektyw rozwoju, a także wymiany studenckiej ze Stanami Zjednoczonymi, zwłaszcza w kontekście działającej w Collegium Medicum UJ Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim