Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta delegacji UJ w Omanie

Spotkanie z przewodniczącym parlamentu omańskiego dr. Yahy'ą Al-Mantharim

W dniach 11-16 kwietnia br. delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor ds. Collegium Medicum prof. Piotr Laidler oraz dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. Barbara Michalak-Pikulska przebywali z wizytą w Omanie na zaproszenie tamtejszych władz i Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego w uznaniu zasług Katedry Arabistyki Instytutu Orientalistyki UJ w rozszerzaniu współpracy naukowej i edukacyjnej. Delegacja UJ spotkała się z minister szkolnictwa wyższego Omanu dr Rawiy'ą Al-Busaidi. Omówiono dalszą współpracę między Sułtanatem Omanu i zainteresowanymi wydziałami UJ, szczególnie medycyną i arabistyką.

Ponadto delegacja odwiedziła uniwersytety Sułtana Qaboosa i German University of Technology w Muscacie. Prof. Wojciech Nowak został podjęty przez jej rektora dr. Alego Al-Bemaniego oraz szejka Abdullaha Al-Salmiego. Delegacja zwiedziła bazę dydaktyczną uniwersytetów omańskich i wzięła udział w spotkaniu z osobami zainteresowanymi współpracą z UJ, podczas której prezentację na temat roli uczelni na arenie międzynarodowej wygłosił rektor UJ. Następnie prezentację poświęconą studiom medycznym w Krakowie przedstawił prof. Piotr Laidler. Na końcu historię studiów arabistycznych w UJ nakreśliła prof. Barbara Michalak-Pikulska. Strony wyraziły zainteresowanie działalnością naukową swoich placówek. Omówiono możliwości wymiany studentów i kadry naukowej.

Program wizyty w Omanie zakończyło spotkanie z przewodniczącym parlamentu omańskiego dr. Yahy'ą Al-Mantharim. Wyjazd sfinansowała strona omańska.

Spotkanie z przewodniczącym parlamentu omańskiego dr. Yahy'ą Al-Mantharim

Spotkanie z minister szkolnictwa wyższego Omanu dr Rawiy'ą Saud Al.-Busaidi

Spotkanie z rektorem Uniwersytetu Sułtana Qaboosa Alim dr. Al-Bemanim

Spotkanie z rektorem Uniwersytetu Sułtana Qaboosa dr. Alim Al-Bemanim

Data opublikowania: 20.04.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały

Widok zawartości stron Widok zawartości stron