Wizyty

Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim

Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.05.2017
Z wdową po wybitnym rosyjskim pisarzu i przewodniczącą propagującej twórczość noblisty Fundacji Aleksandra Sołżenicyna spotkał się rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Następnie w auli Collegium Maius UJ Natalia Sołżenicyna wygłosiła wykład, w którym przybliżyła studentom postać swojego męża.
więcej o Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim

16.05.2017
10 maja podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Filologicznym UJ a Wydziałem Literatury i Humanistyki Uniwersytetu Teherańskiego. Dokument podpisali dziekan prof. Elżbieta Górska i prodziekan prof. Hassan Hazrati.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim
Delegacja z Uniwersytetu w Trewirze z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Delegacja z Uniwersytetu w Trewirze z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

15.05.2017
15 maja 2017 r. w Collegium Novum UJ gościła delegacja z Uniwersytetu w Trewirze, w skład której weszli prezydent uczelni prof. Michael Jäckel, koordynator współpracy z UJ prof. Alexander Bierich z Wydziału Slawistyki oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Birgit Roser.
więcej o Delegacja z Uniwersytetu w Trewirze z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem w Nowym Sadzie

UJ rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem w Nowym Sadzie

11.05.2017
11 Maja 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim miało miejsce podpisanie memorandum o współpracy z Uniwersytetem w Nowym Sadzie (Serbia). Wydarzenie to stanowi oficjalny początek współpracy pomiędzy obiema uczelniami, z nadzieją na jej owocny rozwój w najbliższych latach.
więcej o UJ rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem w Nowym Sadzie
Studenci historii UJ u wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego

Studenci historii UJ u wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego

27.04.2017
25 kwietnia 2017 r. studenci z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego pod opieką profesorów: Marii Stinii, Michała Baczkowskiego i Stanisława A. Sroki, prodziekana Wydziału Historycznego złożyli wizytę w siedzibie wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego w Wiedniu.
więcej o Studenci historii UJ u wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego