Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny
wydarzenie kulturalne

Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

22.01.2018
W niedzielę 21 stycznia w kolegiacie św. Anny odbył się koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.
więcej o Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny
Szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu zmienia swoje oblicze

19.01.2018
Trwa modernizacja 5 pawilonów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Mieszczą one oddziały, poradnie, sale rehabilitacyjne, basen i szpitalną szkołą. Prace rozpoczęły się w maju 2017 roku w ramach drugiego etapu programu przebudowy placówki. Remont budynków, powstałych w latach 70. ubiegłego wieku, zakończy się do końca 2019 roku. Dyrekcja szpitala planuje już kolejne inwestycje za około ćwierć miliarda złotych.
więcej o Szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu zmienia swoje oblicze
Dokonano wyboru laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

19.01.2018
17 stycznia w Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się doroczne posiedzenie kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ. Kapituła obradująca pod przewodnictwem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze".
więcej o Dokonano wyboru laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Spotkanie z nowymi pracownikami UJ

18.01.2018
W ubiegłym roku pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęło ponad 600 osób. Nowych pracowników w murach naszej uczelni oficjalnie powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas spotkania, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Spotkanie z nowymi pracownikami UJ
Eksperci o krakowskim smogu. Pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
wykład

Eksperci o krakowskim smogu. Pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

18.01.2018
18 stycznia w Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie inaugurujące cykl „UJ dla Krakowa”, poświęcone problemowi zanieczyszczenia powietrza i jego skutkom zdrowotnym. W jego ramach specjaliści z Uniwersytetu Jagiellońskiego omówili istotne kwestie związane z wpływem smogu na życie mieszkańców Krakowa, a także przedstawili wyniki swoich badań naukowych dotyczących tej tematyki.
więcej o Eksperci o krakowskim smogu. Pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”