Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

20.03.2017
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Uroczystość miała miejsce 16 marca 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. 11 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
Specjaliści debatowali o najnowszych osiągnięciach w chirurgii dziecięcej
relacja

Specjaliści debatowali o najnowszych osiągnięciach w chirurgii dziecięcej

20.03.2017
Nowatorskie terapie, przełomowe badania, kontrowersyjne przypadki - o tym dyskutowali lekarze z Polski i zagranicy podczas 41. Konferencji Spotkania Kliniczne Chirurgów Dziecięcych z Pediatrami. Wydarzenie odbyło się 16-17 marca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD).
więcej o Specjaliści debatowali o najnowszych osiągnięciach w chirurgii dziecięcej

17.03.2017
W związku z wypowiedzią ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski wydały następujące oświadczenie.
więcej o Oświadczenie w związku ze „Stanowiskiem ministra nauki dotyczącym wolności słowa na polskich uczelniach”
Milionowa inwestycja UJ CM w Krakowie-Prokocimiu

16.03.2017
Budynek przy ulicy Medycznej 7 zostanie przebudowany na potrzeby Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM (CIEM UJ CM). Na 6 tys. m kw. powstanie kompleks dydaktyczny z salami symulacyjnymi i nowoczesną biblioteką. Zakończenie wartej ponad 28 mln zł inwestycji, która dopełni tworzone od roku CIEM UJ CM, planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Coprosa Polska lider i Construcciones Y Promociones Coprosa.
więcej o Milionowa inwestycja UJ CM w Krakowie-Prokocimiu
Pobiegną dla małych pacjentów szpitala dziecięcego

16.03.2017
Blisko 5 tysięcy osób weźmie udział w 14. Krakowskim Półmaratonie Marzanny i 3. Krakowskim Biegu z Dystansem dla Małych Serc. Impreza, z której dochód po raz drugi zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do ratowania dzieci z wadami serca, odbędzie się w najbliższą niedzielę. Trasa biegnie bulwarami wiślanymi, niedaleko Wawelu i urokliwymi zaułkami Starego Miasta. Biegi rozpocznie symboliczne utopienie marzanny.
więcej o Pobiegną dla małych pacjentów szpitala dziecięcego