Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ
osiągnięcie

Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ

03.10.2016
W dzisiejszych czasach dane, których używamy są zwykle wcześniej poddane kompresji, co pozwala obniżyć koszt ich przechowywania i przesyłania. Przykładowo, stratna kompresja wideo, używana podczas oglądania filmów, pozwala zmniejszyć oryginalną wielkość pliku nawet tysiąc razy.
więcej o Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ
653. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
uroczystość

653. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2016
1 października w auli Auditorium Maximum UJ zainaugurowano rok akademicki 2016/2017. Uroczystość odbyła się miesiąc po objęciu funkcji przez władze uniwersytetu nowej kadencji 2016-2020. Rektor UJ prof. Wojciech Nowak dziękując za ponowny wybór na stanowisko, zapewnił, że nadrzędnymi wartościami dla władz uczelni będą nadal autonomia i apolityczność uniwersytetu.
więcej o 653. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
Wybrano nowego przewodniczącego KRSWK

28.09.2016
W środę 28 września 2016 w Sali Bobrzyńskiego w Muzeum Collegium Maius UJ przy ul. Jagiellońskiej 15 odbyło się posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych w Krakowie, w trakcie którego wyłoniony został nowy przewodniczący KRSWK. Nowym przewodniczącym został rektor UJ prof. Wojciech Nowak, zaś wiceprzewodniczącymi: prof. Tadeusz Słomka (AGH) oraz prof. Grzegorz Przebinda (PWSZ w Krośnie).
więcej o Wybrano nowego przewodniczącego KRSWK
Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. Janusza Węca
nominacje i promocje

Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. Janusza Węca

28.09.2016
Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej przyznała prof. Januszowi Węcowi Katedrę Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, która będzie realizowała projekt "European Union in Crisis - What Is Wrong and How to Fix It? (EUCRIS)". Laureat na co dzień pracuje w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, której jest kierownikiem.
więcej o Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. Janusza Węca
Trzej profesorowie odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Trzej profesorowie odebrali akty nominacyjne

28.09.2016
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 27 września br. w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Trzej profesorowie odebrali akty nominacyjne