Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

UJ organizuje dwa konkursy dotyczące Wisławy Szymborskiej

10.05.2023
Pragnąc uczcić stulecie urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki polskiej i laureatki literackiej Nagrody Nobla, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza dwa konkursy inspirowane osobą i twórczością Noblistki: konkurs na wiersz "Naśladowanie Szymborskiej" oraz konkurs "Memy o Szymborskiej" z wykorzystaniem wizerunku poetki. W obydwu przypadkach zgłoszenia są przyjmowane do 30 maja br.
więcej o UJ organizuje dwa konkursy dotyczące Wisławy Szymborskiej
Opowieść o 1000-letniej historii krakowskich Żydów z nagrodą KKM

05.05.2023
Monografia "Nie tylko Kroke. Historia Żydów krakowskich", której autorami są pracownicy naukowi Instytutu Judaistyki UJ oraz Instytutu Historii UJ, otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Maja. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Opowieść o 1000-letniej historii krakowskich Żydów z nagrodą KKM
Badaczka z UJ w Zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Studiów Międzynarodowych

05.05.2023
Dr Magdalena Kozub-Karkut z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego została wybrana do 12-osobowego Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Studiów Międzynarodowych (European International Studies Association - EISA) w kadencji 2023-2027.
więcej o Badaczka z UJ w Zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Studiów Międzynarodowych
Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

04.05.2023
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki 3. edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje". Do finansowania rekomendowano 3 innowacyjne projekty, które będą realizowane przez żaków Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
więcej o Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kwiaty pod pomnikiem jednego z współautorów Konstytucji 3 Maja
uroczystość

Kwiaty pod pomnikiem jednego z współautorów Konstytucji 3 Maja

03.05.2023
Od dekady w krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja wpisuje się uroczystość upamiętniająca reformatora Akademii Krakowskiej i jej późniejszego rektora oraz współtwórcę Konstytucji 3 Maja - Hugona Kołłątaja. Dziś pod jego pomnikiem, znajdującym się na dziedzińcu Collegium Kołłątaja przy ulicy Gołębiej, władze najstarszej polskiej uczelni na czele z rektorem UJ prof. Jackiem Popielem złożyły kwiaty.
więcej o Kwiaty pod pomnikiem jednego z współautorów Konstytucji 3 Maja