Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association

29.04.2024
Dr hab. Marcin Grabowski z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego został wiceprzewodniczącym sekcji Global International Relations (GIRS) w International Studies Association (ISA). Ponadto, będzie również pełnił funkcję współprzewodniczącego programu GIRS w nadchodzących konwencjach ISA w Chicago i Columbus.
więcej o Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association
W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

26.04.2024
W środę 24 kwietnia zmarł prof. Władysław Miodunka - wybitny językoznawca, pionier glottodydaktyki polonistycznej, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego poprzednich kadencji, wieloletni dyrektor Instytutu Polonijnego i Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie.
więcej o W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka
Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego
rada uczelni

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.04.2024
Obecny prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak został wybrany przez Kolegium Elektorów na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w kadencji 2024-2028. Był jednym z czworga kandydatów na to stanowisko. Rektor elekt rozpocznie urzędowanie 1 września.
więcej o Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego
Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

25.04.2024
Do 29 sierpnia trwa rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych "Surowce naturalne w profilaktyce i terapii" prowadzone przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum, Ośrodek ds. kształcenia podyplomowego na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM. Studia skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe (co najmniej I stopnia), zainteresowanych problematyką stosowania surowca naturalnego, a także zatrudnionym w podmiotach dystrybuujących środki żywieniowe oraz suplementy diety zawierające surowce naturalne.
więcej o Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

24.04.2024
COST (European Cooperation in Science and Technology) jest częścią programu Horyzont Europa, który umożliwia naukowcom i badaczom z różnych krajów tworzenie sieci współpracy w celu wymiany wiedzy i wspólnego rozwijania swoich badań. Programy COST Action są jednymi z głównych instrumentów realizacji tych celów, promując międzynarodową współpracę i innowacyjne projekty badawcze. PAAR-net COST Action to inicjatywa, która łączy naukowców i innowatorów zainteresowanych podejściami partycypacyjnymi w odniesieniu do osób starszych.
więcej o UJ został wybrany jako instytucja zarządzająca grantem dla inicjatywy PAAR-net COST Action