Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Muzeum Zapomnianych Wynalazców - projekt naukowców z UEK i UJ

21.02.2023
Odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające realizację projektu Timeless, w ramach którego naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego chcą stworzyć Wirtualne Muzeum Zapomnianych Wynalazców. Celem przedsięwzięcia jest zachowanie najcenniejszych pamiątek po wynalazcach z przeszłości oraz przybliżenie ich społeczeństwu.
więcej o Muzeum Zapomnianych Wynalazców - projekt naukowców z UEK i UJ
Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
nagrody

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ

20.02.2023
19 lutego, w dniu urodzin wybitnego badacza znanego z interdyscyplinarnego zainteresowania nauką - Mikołaja Kopernika, obchodzony jest od trzech lat Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji w Toruniu odbyła się Gala Nauki Polskiej, podczas której ogłoszone zostały nazwiska laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki, przyznawanych za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.
więcej o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
Urlopy rodzicielskie a równość płci

20.02.2023
Państwa na całym świecie podejmują różne wysiłki, aby zachęcić mężczyzn i kobiety do równomiernego zaangażowania w pracę opiekuńczą nad dziećmi, którą nadal wykonują przede wszystkim kobiety. Międzynarodowy zespół badawczy postanowił rozpoznać źródła tej nierówności. W tym celu przenalizowano plany młodych dorosłych, dotyczące urlopów rodzicielskich. Jednym ze współautorów badania jest prof. Przemysław Bąbel z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Urlopy rodzicielskie a równość płci
Inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego
uroczystość

Inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego

19.02.2023
19 lutego w Toruniu, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, która jest jednocześnie świętem noszącego jego imię toruńskiego uniwersytetu, zainaugurowany został Światowy Kongres Kopernikański, organizowany w 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma. Wydarzenie organizują wspólnie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego
Inauguracja Szkoły Zimowej Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

15.02.2023
W poniedziałek 13 lutego dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ oraz dyrektor Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju dr hab. Marcin Grabowski uroczyście otworzyli Szkołę Zimową Centrum Studiów Międzynarodowych i rozwoju (CISAD Complexity Winter School).
więcej o Inauguracja Szkoły Zimowej Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju