Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

19.03.2018
19 marca 1945 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się pierwsza po zakończeniu okupacji hitlerowskiej inauguracja roku akademickiego. 73 lata później w tym samym miejscu złożono hołd wykładowcom, studentom i organizatorom tajnego nauczania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rocznica ta upamiętniona została także odsłonięciem tablicy pamiątkowej na drugim piętrze tegoż gmachu.
więcej o 73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność
Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

09.03.2018
Profesor Joseph Schatzker odebrał 9 marca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczony polskiego pochodzenia jest cieszącym się wielkim uznaniem na całym świecie ortopedą i traumatologiem. Poprzez swoją działalność został na trwałe doceniony i zapamiętany przez rodzime środowisko ortopedyczne jako promotor zarówno współczesnej wiedzy, jak i twórca podstawy pod późniejsze sukcesy na tym polu.
więcej o Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ
Całe życie dla nauki i uniwersytetu

Całe życie dla nauki i uniwersytetu

07.02.2018
7 lutego 2018 r. odbyła się uroczystość przyznania odznaki Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego dwojgu wybitnym profesorom: Urszuli Marcie Doleżal i Tadeuszowi Cichockiemu. Decyzję o ich uhonorowaniu podjął wcześniej Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego na wniosek Kolegium Rektorskiego oraz Rady Wydziału Lekarskiego.
więcej o Całe życie dla nauki i uniwersytetu
Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
więcej o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy
Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

20.12.2017
Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum UJ. Na przedświąteczne spotkanie przybyli nie tylko członkowie władz rektorskich oraz Senatu naszej uczelni, ale także rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz korpus dyplomatyczny. Gościem specjalnym był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
więcej o Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym