Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki

Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki

17.11.2015
Książka „Polityka pisarstwa historycznego. Refleksja teoretyczna Haydena White'a" dr. Jakuba Muchowskiego z Wydziału Historycznego UJ wydana w ramach serii Monografie FNP jest już w sprzedaży. Publikacja jest dostępna w księgarniach naukowych w całej Polsce oraz w wybranych księgarniach internetowych.
więcej o Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki
Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN

Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN

22.10.2015
Kierownik Zakładu Badań Problemów Ludnościowych Instytutu Socjologii Wydziału Filozoficznego została wybrana wiceprzewodniczącą Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk na nową kadencję. Jednocześnie będzie także pełnić funkcję przewodniczącej Sekcji Badań nad Współczesnymi Migracjami.
więcej o Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN
Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

14.10.2015
Zakończył się pierwszy bilateralny konkurs Narodowego Centrum Nauki (NCN) zorganizowany we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (DFG). Finansowanie w nim uzyskały projekty prof. Małgorzaty Sugiery z Wydziału Polonistyki i dr. Marcina Bukowskiego z Wydziału Filozoficznego, którzy będą prowadzić badania z naukowcami z Poczdamu i Lipska.
więcej o Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze
Uniwersyteccy badacze w gronie liderów innowacji

Uniwersyteccy badacze w gronie liderów innowacji

05.10.2015
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozstrzygnęło 6. edycję programu Lider. Dzięki wsparciu NCBR swoje innowacyjne projekty będą m.in. realizować dr Marcin Zieliński z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz dr Michał Świętosławski z Wydziału Chemii. Sukces w konkursie oznacza dla nich nie tylko wsparcie finansowe, ale także możliwość stworzenia i zarządzania własnym zespołem badawczym.
więcej o Uniwersyteccy badacze w gronie liderów innowacji
Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.09.2015
Prof. Wojciech Bałus z Wydziału Historycznego, prof. Bartosz Brożek z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr hab. Adam Chuderski z Wydziału Filozoficznego znaleźli się wśród laureatów subsydiów profesorskich Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 18. edycji programu Mistrz. Co roku konkurs dotyczy innego obszaru nauki. W 2015 roku był skierowany do przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego