Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ

Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ

22.09.2015
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W X edycji konkursu otrzyma je 255 badaczy, w tym 20 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ
Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych
osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

21.09.2015
Już niebawem dziewięciu młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjedzie na badania w zagranicznych renomowanych ośrodkach. Dzięki wyjazdowi będą mogli prowadzić swoje badania pod opieką wybitnych badaczy o międzynarodowym autorytecie. Wyjazdy potrwają od 6 do 36 miesięcy. W ubiegły piątek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki kolejnej edycji konkursu "Mobilność Plus".
więcej o Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych
Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

11.08.2015
W 2014 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 11 432 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie przyznano 1804 naukowcom i zespołom badawczym, którzy na realizację swoich badań, staży doktorskich lub stypendiów otrzymali ponad 760 mln zł.
więcej o Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

07.08.2015
W najnowszej edycji "Webometrics Ranking of World Universities 2015" UJ zajął najlepsze miejsce wśród polskich uczelni. W badaniu, które swym zasięgiem objęło ponad 20 tysięcy szkół wyższych z całego świata, w tym ponad 420 polskich, nasza uczelnia znalazła się na 285. miejscu. W porównaniu z ostatnim zestawieniem to awans o dwie pozycje.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci