Wyniki sortowane według etykiety: rada uczelni

Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ

Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ

04.04.2024
Rada Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego na posiedzeniu 4 kwietnia br. wskazała kandydatów na stanowisko rektora UJ na kadencję 2024-2028. Następcę profesora Jacka Popiela poznamy za 3 tygodnie. Wcześniej profesorowie ubiegający się o to stanowisko wezmą udział w debacie z przedstawicielami społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ
Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

16.11.2023
Prof. Jacek Purchla zostanie nowym przewodniczącym jury Europejskiej Nagrody Dziedzictwa - najważniejszego wyróżnienia w obszarze europejskiego dziedzictwa kulturowego, przyznawanego od 2002 roku przez organizację Europa Nostra. Jednocześnie od 2018 roku prof. Purchla pełni funkcję wiceprezesa tej organizacji.
więcej o Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra
Pamięć Uniwersytetu trwa
uroczystość rada uczelni senat moiblna

Pamięć Uniwersytetu trwa

06.11.2023
- Naszym obowiązkiem, jako przedstawicieli krakowskiego środowiska akademickiego jest przypominanie o dramatycznych wydarzeniach z 6 listopada 1939 roku i przestrzeganie przed odnawiającym się na świecie złem – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas spotkania na Cmentarzu Rakowickim, gdzie licznie zgromadzili się m.in. pracownicy, studenci i władze UJ, aby uczcić 84. rocznicę Sonderaktion Krakau – podstępnego aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa przez władze hitlerowskie.
więcej o Pamięć Uniwersytetu trwa
Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii

01.10.2023
- Otaczający nas świat pełen jest niepokojących zdarzeń. Ale w tym szczególnym dniu, jakim jest inauguracja kolejnego roku akademickiego, niech nasze serca i umysły wypełnia radość i wiara w lepsze jutro, pełne wzajemnego szacunku dla każdego. Historia najstarszej polskiej uczelni uświadamia, że jeśli będziemy trwali przy podstawowych wartościach, które przekazały nam poprzednie pokolenia, to możemy z optymizmem wkraczać w kolejny rok akademicki – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając uroczystość w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii
Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

04.09.2023
1 września przewodnictwo nad Samorządem objęła Magdalena Herman, studentka Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Rola ta została jej powierzona przez przedstawicieli wszystkich wydziałów oraz kierunków międzywydziałowych na posiedzeniu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, które odbyło się w czerwcu.
więcej o Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ