Powstanie polskie tłumaczenie dzieła Johna Rawlsa

Powstanie polskie tłumaczenie dzieła Johna Rawlsa

04.10.2023
Ogłoszono wyniki konkursów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, gdzie w module "Uniwersalia 2.2" finansowanie zdobył projekt, w ramach którego powstanie tłumaczenie na język polski i opracowanie naukowe dzieła Johna Rawlsa "Justice as Fairness: A Restatement". Jego kierownikiem jest dr hab. Jakub Szczepański z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na ten cel przeznaczono prawie 162 tys. zł.
więcej o Powstanie polskie tłumaczenie dzieła Johna Rawlsa
Projekt z udziałem naukowca z UJ nagrodzony w konkursie CHIST-ERA ORD

Projekt z udziałem naukowca z UJ nagrodzony w konkursie CHIST-ERA ORD

03.10.2023
Sieć CHIST-ERA ogłosiła wyniki konkursu Open & Re-usable Research Data & Software (ORD), w którym o finansowanie rywalizowały międzynarodowe projekty badawcze poruszające tematy związane z otwartą nauką z perspektywy różnych dyscyplin. Wśród dziewięciu zwycięskich projektów znalazło się aż pięć z udziałem naukowców z Polski w tym jeden, który będzie realizowany przez zespół dr. hab. Andrzeja Siódmoka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Projekt z udziałem naukowca z UJ nagrodzony w konkursie CHIST-ERA ORD
UJ najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu THE
osiągnięcia

UJ najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu THE

02.10.2023
27 września zostały opublikowane wyniki rankingu Times Higher Education (THE) World University Rankings 2024. Uniwersytet Jagielloński uzyskał najlepszy wynik spośród 37 polskich uczelni uwzględnionych w tegorocznym zestawieniu, w którym łącznie sklasyfikowano 1904 uczelnie z 108 krajów.
więcej o UJ najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu THE
Naukowiec z MCB UJ zrealizuje międzynarodowy projekt badawczy

Naukowiec z MCB UJ zrealizuje międzynarodowy projekt badawczy

02.10.2023
Dr Tomasz Kościółek z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z partnerami z Uniwersytetu w Bazylei przeprowadzi badania nad ludzkim mikrobiomem jelitowym. Jego projekt otrzymał finansowanie w konkursie Weave-UNISONO. Na realizację czteroletniego projektu zespół z MCB otrzymał niemal 2,4 mln zł.
więcej o Naukowiec z MCB UJ zrealizuje międzynarodowy projekt badawczy
Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych

Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych

21.09.2023
20 września Narodowe Centrum Nauki opublikowało 5. listę rankingową w konkursie Miniatura 7. Siedmioro naukowców najstarszej polskiej uczelni otrzyma finansowanie w wysokości ponad 270 tys. zł na realizację działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe i kwerendy. Prowadzone przez nich projekty będą realizowane na wydziałach: Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Chemii; Filologicznym; Lekarskim oraz w Małopolskim Centrum Biotechnologii.
więcej o Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych