Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

Medale zostały przyznane profesorom Ottmarowi Schneckowi, Bernardowi Maciejewskiemu i Stephanowi Höferowi za ich wieloletnią, niezwykle owocną współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

1 października 2015 r., po ceremonii inaugurującej nowy rok akademicki 2015/2016 na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Auditorium Maximum odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali Plus ratio quam vis profesorom Ottmarowi Schneckowi , Bernardowi Maciejewskiemu i Stephanowi Höferowi  z Europejskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu (ESB) w Reutlingen w Republice Federalnej Niemiec. Medale zostały przyznane na wniosek rady Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. W uroczystości uczestniczyli m.in. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. rozwoju prof. Maria Jolanta Flis,  konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr Werner Köhler oraz dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ prof. Jacek Ostaszewski.

Ceremonię otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który serdecznie przywitał zebranych i pokrótce przypomniał ideę medalu „Plus ratio quam vis", jako odznaczenia przyznawanego osobom i instytucjom, z którymi współpraca ma dla Uniwersytetu wyjątkowe znaczenie. Krótkie słowo wstępne na temat medalu wygłosił również dziekan WZiKS UJ prof. Jacek Ostaszewski.

Laudację na cześć nagrodzonych wygłosił prof. Tadeusz Borkowski z Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ. W przemówieniu wspomniał on swoją długoletnią znajomość z prof. Maciejewskim i pokrótce omówił jego rolę we wspólnym projekcie podwójnego dyplomu dla studiów licencjackich. - Jedno jest absolutnie pewne: gdybyśmy nie mieli swojego orędownika, eksperta i tłumacza, współpraca nasza by zamarła – podkreślił. Mówiąc o następcy prof. Maciejewskiego w dziedzinie współpracy między ESB i ówczesnym Instytutem Ekonomii i Zarządzania UJ, prof. Stephanie Höferze, laudator podkreślił zwłaszcza jego talent organizacyjny oraz wielki wkład pracy, które umożliwiły sukces wspólnego przedsięwzięcia.

Wymieniwszy bogate owoce nawiązanej współpracy, prof. Borkowski zwrócił uwagę na kluczową rolę dziekana ESB prof. Ottmara Schnecka, bez którego wsparcia i zaangażowania nie byłaby ona możliwa. W laudacji podkreślona została również rola prof. Schnecka jako organizatora seminarium dla pracowników jednego z największych niemieckich banków, które cyklicznie odbywa się w Krakowie, a którego wykładowcami są w przeważającej większości pracownicy UJ.

W imieniu nagrodzonych, dziekan Ottmar Schneck serdecznie podziękował Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, podkreślając przy tym znaczenie wspólnych programów studiów w integracji narodów europejskich, w tym polskiego i niemieckiego. Zaznaczył przy tym, że postrzega on nagrodę nie tylko jako wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie do dalszej, wytężonej działalności na tym polu.

Na zakończenie rektor UJ, odwołując się do bieżącej sytuacji międzynarodowej, zwrócił uwagę na fakt, że zwycięstwo rozumu nad siłą nigdy nie jest dane raz na zawsze. - Dlatego bardzo proszę współpracujcie, pokazujcie że to jest możliwe i uczcie tego swoich i naszych studentów – zaapelował.

Ceremonię uświetnił swoim śpiewem Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica.

 

Polecamy również
Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków
Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków
Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP
Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP
Naukowcy z UJ docenieni przez PAN
Naukowcy z UJ docenieni przez PAN
Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ
Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron