Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Wiesława Babika

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Wiesława Babika

07.10.2015
Dr hab. Wiesław Babik z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody Narodowego Centrum Nauki (NCN). Biologa ewolucyjnego, który na co dzień pracuje w Instytucie Nauk o Środowisku, nagrodzono w obszarze nauk o życiu. Kapituła przyznała mu wyróżnienie za badania nad ewolucją adaptatywną zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem zmienności genów MHC.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Wiesława Babika
Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"
nagrody

Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

02.10.2015
Medale zostały przyznane profesorom Ottmarowi Schneckowi, Bernardowi Maciejewskiemu i Stephanowi Höferowi za ich wieloletnią, niezwykle owocną współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"
Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia

Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia

28.09.2015
Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Lekarz Małopolski)" organizowana przez "Gazetę Krakowską", którego celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszych lekarzy, przychodni i szpitali posiadających zatrudnienie bądź adres działalności na terenie Małopolski. W gronie laureatów znaleźli się lekarze z Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
więcej o Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia
Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
uroczystość nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla

19.09.2015
Profesor Andrzej Zoll - wybitny prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przez całą karierę naukową związany z Uniwersytetem Jagiellońskim - otrzymał w piątek nagrodę im. Józefa Dietla. Jej fundatorem jest Korporacja Samorządowa im. J. Dietla, która od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce.
więcej o Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera

Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera

13.08.2015
Prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego i prof. Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymali Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy. Za najlepsze prace doktorskie w 2014 roku nagrodzono sześcioro kolejnych uniwersyteckich uczonych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera