Absolwentki UJ laureatkami konkursu na prace magisterskie

Absolwentki UJ laureatkami konkursu na prace magisterskie

02.12.2015
10 grudnia br. w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie odbędzie się gala 9. edycji konkursu "Teraz Polska Promocja i Rozwój", podczas której uzdolnieni absolwenci szkół wyższych odbiorą prestiżowe laury za najlepsze prace magisterskie na temat promocji naszego kraju. Wśród nagrodzonych są trzy absolwentki Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Absolwentki UJ laureatkami konkursu na prace magisterskie
Nagroda KLIO dla dr Grażyny Kubicy

Nagroda KLIO dla dr Grażyny Kubicy

30.11.2015
Dr Grażyna Kubica otrzymała nagrodę I stopnia w kategorii monografie naukowe za swoją ostatnią książkę "Maria Czaplicka: płeć, szamanizm, rasa. Biografia antropologiczna" (WUJ). Wyróżnienia te, zwane także Noblami dla historyków, przyznawane są corocznie przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej. W tym roku do nagrody zgłoszono 160 propozycji książek.
więcej o Nagroda KLIO dla dr Grażyny Kubicy
Miasto Kraków uhonorowało dr. Bronisława Maja

Miasto Kraków uhonorowało dr. Bronisława Maja

25.11.2015
Dr Bronisław Maj z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody Miasta Krakowa (NMK), przyznawanej w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań, mających związek z Grodem Kraka. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się we wtorek 24 listopada br. w magistracie.
więcej o Miasto Kraków uhonorowało dr. Bronisława Maja
Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne
nagrody uroczystość

Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne

03.11.2015
Uroczyste wręczenie nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Katolików Świeckich Europe Chrétienne (Chrześcijańska Europa) odbyło się 3 listopada w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
więcej o Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne
Wybitni uniwersyteccy uczeni uhonorowani przez FNP

Wybitni uniwersyteccy uczeni uhonorowani przez FNP

29.10.2015
Prof. Wojciech Bałus z Wydziału Historycznego, prof. Bartosz Brożek z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr hab. Adam Chuderski z Wydziału Filozoficznego zostali laureatami subsydiów profesorskich Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) 18. edycji programu Mistrz. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 28 października na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
więcej o Wybitni uniwersyteccy uczeni uhonorowani przez FNP