Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże

Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże

01.08.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki szóstej edycji konkursu Sonatina, w ramach którego badacze, którzy od niedawna mają stopień naukowy doktora, otrzymują wsparcie finansowe przeznaczone na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych. Wśród laureatów znalazło się troje naukowców z UJ.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże
Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji

Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji

26.07.2022
Dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM zdobyła grant w konkursie Miniatura 6 Narodowego Centrum Nauki. Dzięki otrzymanemu finansowaniu uda się na wyjazd konsultacyjny do Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Pobyt w Stanach Zjednoczonych da jej niezbędne narzędzia do stworzenia lustrzanego modelu pomocy osobom po amputacji w naszym kraju.
więcej o Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji
Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu <span lang="en">Julles Allemand Trophy</span>

Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy

25.07.2022
28 czerwca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbył się finał krajowy międzynarodowego konkursu adresowanego do studentów stomatologii, który wygrała Małgorzata Zając, wówczas studentka, a dziś absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
więcej o Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy
Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM

Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM

21.07.2022
Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM) jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Do tej pory najmłodszym polskim profesorem był Krzysztof Sośnica z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej o Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM
Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym <span lang="en">Consolidator Grant</span> ERC

Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC

20.07.2022
Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) ogłosiła wyniki konkursu Consolidator Grant 2021. Wśród nagrodzonych badaczy znalazł się dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln euro na realizację projektu, który doprowadzi do uzyskania unikatowych fotomagnesów molekularnych.
więcej o Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC