W jaki sposób zostanie powołana pierwsza Rada Uczelni w UJ?

10.10.2018
Podczas najbliższego posiedzenia Senatu UJ, które odbędzie się 31 października br., członkowie tego gremium będą głosowali nad projektem uchwały określającej zasady powołania pierwszej Rady Uczelni w Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszelkie wątpliwości związane z tą procedurą wyjaśnia dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. Jerzy Pisuliński.
więcej o W jaki sposób zostanie powołana pierwsza Rada Uczelni w UJ?
Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać
osiągnięcie

Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać

09.10.2018
9 października na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego, kierowanym przez dr. hab. Artura Gądka, przeprowadzony został pionierski zabieg wszczepienia innowacyjnej protezy stawu ramiennego OVO. To pierwsza tego typu operacja w Polsce i zaledwie druga w Europie.
więcej o Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać
Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki
uroczystość

Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki

09.10.2018
67 osób rozpocznie naukę na prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński (UJ) i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR) międzywydziałowym kierunku weterynaria w roku akademickim 2018/2019. Jego absolwenci otrzymają dyplom lekarza weterynarii i prawo wykonywania zawodu. Uroczysta immatrykulacja studentów odbyła się 9 października w auli Collegium Maius.
więcej o Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki
RefoRC Paper Award dla Jakuba Koryla z Wydziału Polonistyki
nagrody

RefoRC Paper Award dla Jakuba Koryla z Wydziału Polonistyki

09.10.2018
Dr Jakub Koryl z Katedry Historii Literatury Staropolskiej Wydziału Polonistyki UJ został laureatem tegorocznej RefoRC Paper Award, prestiżowej nagrody w konkursie na najlepszy publiczny odczyt na temat reformacji. Konkurs jest corocznie organizowany przez międzynarodowe konsorcjum naukowe RefoRC, obecnie najważniejszą na świecie międzyuczelnianą organizację skupioną na badaniach nad reformacją i chrześcijaństwem wczesnonowożytnym.
więcej o RefoRC Paper Award dla Jakuba Koryla z Wydziału Polonistyki
uroczystość

09.10.2018
8 października w wypełnionej do ostatniego miejsca sali w Auditorium Maximum UJ odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Najstarszych studentów w naszej uczelni powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (JUTW) Ewa Piłat.
więcej o Inauguracja 37. roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku