UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
osiągnięcie

UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"

12.06.2017
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 4. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Laur pierwszeństwa zapewniła mu m.in. wysoka zdawalność na aplikacje i godny pozazdroszczenia potencjał naukowy, czyli świetna kadra i wysoka ocena parametryczna. Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim Uniwersytet w Białymstoku.
więcej o UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
osiągnięcie

Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

11.06.2017
Uniwersytet Jagielloński (UJ), wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim (UW), zajął ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Zdarzyło się tak po raz drugi w 18-letniej historii zestawienia. Ostatnie miejsce na podium przypadło Politechnice Warszawskiej, której miejsca ustąpił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ
kultura

Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

09.06.2017
W piątkowy wieczór na dziedzińcu Collegium Maius UJ odbyły się wyjątkowe wydarzenia muzyczne przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” oraz Chór Akademicki „Camerata Jagellonica”. Widzowie mieli okazję obejrzeć przygotowane spektakle o godzinie 18:00 oraz 20:30.
więcej o Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

09.06.2017
Retoryka stosowana, to jedyna taka interdyscyplinarna specjalność w Polsce, która łączy nowoczesne kształcenie humanistyczne z zakresu wiedzy o kulturze, językoznawstwa, komunikacji interpersonalnej i publicznej z przedmiotami nauk społecznych – medioznawstwem, psychologią oraz elementami socjologii. Program został opracowany w taki sposób, by scalić wiedzę z kształceniem skutecznych umiejętności językowo-komunikacyjnych.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego

08.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak i prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel przewodniczyli uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Lekarskiego, które odbyły się 6 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 23 pracowników naukowych, w dwóch grupach, wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego