Stypendia, kredyty, akademiki

Stypendium socjalne

Stypendium socjalne ma prawo otrzymywać każdy student znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Tu dowiesz się, jakie warunki musisz spełniać, aby zostało ci przyznane stypendium socjalne.

Stypendium Rektora dla najlepszych studentów

Stypendium rektora dla najlepszych studentów może otrzymywać student, który uzyskał za rok studiów wysoką średnią ocen lub/i posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

więcej o

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych może otrzymywać student z tytułu niepełnosprawności potwierdzonej orzeczeniem właściwego organu. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zapomoga

Zapomoga może być przyznana studentowi, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Świadczenie to nie przysługuje, jeśli trudna sytuacja materialna nie jest spowodowana zdarzeniem losowym lub jeśli w wyniku zdarzenia losowego student nie znalazł się w trudnej sytuacji materialnej.

Kredyty studenckie

Wszystko o kredytach studenckich: tu dowiesz się, komu przysługują, jak złożyć wniosek oraz jaki jest okres i warunki spłaty.

więcej o

Stypendium ministra dla wybitnych studentów

O stypendium ministra może ubiegać się student, który zaliczył rok studiów w poprzednim roku akademickim oraz szczególnie wyróżniał się w nauce, lub uzyskał wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Diamentowy grant

Program „Diamentowy grant" stanowi wsparcie dla wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna, promotora lub promotora pomocniczego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania tak, aby dać im możliwość skrócenia ścieżki kariery naukowej.

Osoba kontaktowa w Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów:
Katarzyna Pilipowicz
katarzyna.pilipowicz@uj.edu.pl

Fundusz Stypendialny im. Stanisława Estreichera

O stypendia naukowe z Funduszu Stypendialnego im. Stanisława Estreichera mogą ubiegać się studenci studiów stacjonarnych, którzy ukończyli co najmniej pierwszy rok studiów pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich, osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a których sytuacja życiowa wymaga pomocy materialnej.

Fundusz Stypendialny im. Bohdana Łysiaka

Celem Funduszu stypendialnego im. Bohdana Łysiaka jest udzielenie pomocy materialnej w formie stypendium pieniężnego wyróżniającym się studentom, którzy ukończyli II rok studiów na Wydziale Filologicznym, specjalność filologia ukraińska.

Rektorski Fundusz Stypendialny dla Olimpijczyków

Rektorski Fundusz Stypendialny dla Olimpijczyków przeznaczony jest dla studentów pierwszego roku jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy podjęli studia w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i spełniają warunki określone w Regulaminie Funduszu.

Fundusz im. Jana Kochanowskiego

Głównym zadaniem Funduszu jest objęcie opieką finansową zarówno przedsięwzięć indywidualnych, jak i grupowych studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uniwersytetów europejskich. Studenci mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich badań naukowych oraz wydarzeń kulturalnych o międzynarodowym charakterze.

Akademiki

Poznaj zasady przyznawania miejsc w domu studenckim. Tu dowiesz się, jakie wymogi formalne muszą zostać spełnione, aby zostało ci przyznane miejsce w akademiku.

Akty prawne

Tu znajdziesz wykaz wszelkich aktów prawnych, które dotyczą cię jako studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego.