Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

28.07.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła 3. konkurs w programie Homing skierowanym do osób z zagranicy, które chcą kontynuować karierę naukową w Polsce. Dwoje laureatów będzie prowadzić badania na naszej uczelni. Młodzi doktorzy Monika Jakubowska i Soumyananda Chakraborti zrealizują innowacyjne projekty B+R w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ
mobilna

Budowa Szpitala Uniwersyteckiego zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

27.07.2017
Trwają zaawansowane prace nad budową nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Obiekty powstają na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Jak informuje Warbud SA, generalny wykonawca, termin zakończenia robót, wyznaczony na wiosnę 2019 roku, nie jest zagrożony.
więcej o Budowa Szpitala Uniwersyteckiego zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]
uroczystość

Komu potrzebne są kwiaty? 17. Śniadanie Profesorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

26.07.2017
26 lipca 2017 r., w rocznicę odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Władysława Jagiełłę, w Collegium Maius odbyło się Śniadanie Profesorskie. Tradycja ta zapoczątkowana została w 2000 r. przez ówczesnego rektora UJ prof. Franciszka Ziejkę dla uczczenia jubileuszu tego istotnego dla uniwersytetu wydarzenia.
więcej o Komu potrzebne są kwiaty? 17. Śniadanie Profesorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
osiągnięcie mobilna

Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów

26.07.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło kolejną edycję konkursu Etiuda na stypendia doktorskie, skierowanego do osób przygotowujących rozprawę doktorską. 26 laureatów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma stypendia w wysokości 4,5 tys. zł miesięcznie, a także odbędzie staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. Najwyższe finansowanie uzyskali Magdalena Widziołek i Mateusz Tomczyk z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów
nagrody

Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.07.2017
Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM), którzy są współtwórcami systemu wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, dr hab. Maciej Rak z Wydziału Polonistyki i dr Łukasz Pijanowski z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.
więcej o Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj