Lista wiadomości

nagrody mobilna

Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską

22.06.2018
Karolina Koprowska, studentka I roku studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, została uhonorowana Nagrodą II stopnia im. Joanny Wiszniewicz w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego organizowanym przez Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita. Nagrodzona praca zatytułowana "Postronni? Zagłada w relacjach chłopskich świadków" została napisana pod kierunkiem prof. Ryszarda Nycza.
więcej o Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską
nominacje i promocje

Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

22.06.2018
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 21 czerwca 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 74 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest czworo naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dotknij kultury 2018. Sztuka bez barier w Collegium Maius UJ

22.06.2018
W ubiegłą środę w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius odbyła się 7. edycja wydarzenia "Dotknij kultury" promującego i wcielającego w życie idee łączenia poprzez kulturę ludzi bez względu na wiek, niepełnosprawność, pochodzenie czy poglądy. Jak co roku osoby z niepełnosprawnością miały okazję zapoznać się ze specjalnie adaptowanymi eksponatami.
więcej o Dotknij kultury 2018. Sztuka bez barier w Collegium Maius UJ

Nowi pracownicy oficjalnie powitani w murach UJ

21.06.2018
- To dla mnie wielka przyjemność, móc powitać Państwa w najlepszym uniwersytecie w Polsce - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak otwierając w auli Collegium Novum spotkanie z nowo zatrudnionymi pracownikami naszej uczelni.
więcej o Nowi pracownicy oficjalnie powitani w murach UJ
nagrody

Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego dla Piotra Majora

21.06.2018
W środę 20 czerwca w Domu Lekarskim odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. prof. Marka Sycha. Jej laureatem został dr hab. Piotr Major z II Katedry Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Wyróżnienie to przyznano za pracę habilitacyjną "Wybrane czynniki wpływające na bezpieczeństwo operacji bariatrycznych u chorych leczonych chirurgicznie z powodu otyłości olbrzymiej".
więcej o Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego dla Piotra Majora