Lista wiadomości

Rektor UJ złożył kondolencje ambasadorowi Meksyku

22.09.2017
Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, występując w imieniu społeczności akademickiej naszej uczelni, przesłał ambasadorowi Meksyku w Polsce JE Alejandrowi Negrínowi Muñozowi kondolencje z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, które dotknęło Meksyk powodując śmierć kilkuset ludzi.
więcej o Rektor UJ złożył kondolencje ambasadorowi Meksyku
relacja

19.09.2017
Dwudniowe spotkanie, które odbywało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków zorganizowane zostało przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego oraz Uniwersytet Jagielloński. Swoją obecność na kongresie potwierdziło ok. 3 tys. uczestników.
więcej o Narodowy Kongres Nauki. W Krakowie debatowano nad kształtem "Konstytucji dla nauki"

Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

19.09.2017
Kolejne prestiżowe nagrody dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Podczas odbywających się w dniach 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i Barcelonie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Cançó Mediterrània" oraz Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa chórzyści z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobyli Srebrne Dyplomy w dwóch kategoriach: muzyka sakralna i muzyka pop.
więcej o Srebrne Dyplomy dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

Spotkanie z Jarosławem Gowinem w przededniu Narodowego Kongresu Nauki

18.09.2017
18 września na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli wicepremier Jarosław Gowin oraz rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Spotkanie z przedstawicielami mediów dotyczyło rozpoczynającego się jutro w Krakowie Narodowego Kongresu Nauki, podczas którego przedstawiony zostanie projekt określanej mianem "Konstytucji dla nauki" nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Współorganizatorem kongresu jest Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Spotkanie z Jarosławem Gowinem w przededniu Narodowego Kongresu Nauki

Dialog w podzielonym świecie

15.09.2017
Przedstawiciele świata nauki, kultury, sztuki, polityki oraz kościoła spotkali się 15 września br. podczas międzynarodowej konferencji „Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie”. W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie miały miejsce obrady, przywitał jej uczestników rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Organizatorem konferencji był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Województwo Małopolskie.
więcej o Dialog w podzielonym świecie