Lista wiadomości

relacja

Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.06.2017
22 czerwca 2017 r. w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Korea Forum Seminar”, poświęcone polskim doświadczeniom w dziedzinie transformacji ustrojowej i ich potencjalnym implikacjom dla Półwyspu Koreańskiego.
więcej o Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
osiągnięcie mobilna

UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

22.06.2017
Po raz trzeci wyłoniono Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017. W rankingu generalnym placówek publicznych niezmiennie prym wiedzie Uniwersytet Jagielloński. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowano aż 4 szkoły wyższe: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Warszawski oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.
więcej o UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.06.2017
Na program studiów na kierunku rosjoznawstwo składają się kursy poświęcone dawnej i współczesnej kulturze rosyjskiej, jej historii i przestrzeni geograficznej, życiu religijnemu, myśli filozoficznej i społecznej, literaturze, muzyce, teatrowi, filmowi, mediom oraz mentalności wyznaczającej specyficzne reguły w kulturalnych i biznesowych kontaktach z Rosjanami. Studia ukazują rozwój cywilizacyjny ojczyzny Dostojewskiego i Mendelejewa, życie codzienne, swoistość rosyjskiej kultury masowej i funkcjonowanie mediów.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
wydarzenie kulturalne

21.06.2017
20 czerwca na dziedzińcu Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy "Krakowskie wariacje", która prezentuje dwie najstarsze kolekcje w zbiorach Archiwum Fotografii Muzeum UJ - Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina.
więcej o W Collegium Maius UJ otwarto wystawę zdjęć Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina
mobilna

Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21.06.2017
21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.
więcej o Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom