Lista wiadomości

Ukazał się nowy numer biuletynu "Fritillaria Kurdica"

18.01.2017
W 15. numerze czasopisma wydawanego przez Pracownię Studiów Kurdyjskich Instytutu Orientalistyki UJ przeczytać można o twórczość Mehmeta Dicle, młodego kurdyjskiego pisarza pochodzącego z Kurdystanu Północnego (Turcja) i obecnie mieszkającego w Stambule.
więcej o Ukazał się nowy numer biuletynu "Fritillaria Kurdica"

Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

18.01.2017
13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej odbyły się Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Wzięli w nich udział, studenci, pracownicy naukowi i administracji uniwersytetu oraz ich małoletnie dzieci.
więcej o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017
osiągnięcie

Szpital Uniwersytecki pionierem w dziedzinie ginekologii onkologicznej

17.01.2017
Klinika i Katedra Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego uzyskała prestiżową akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). Na jej mocy staje się Europejskim Ośrodkiem Szkoleniowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Jest jednocześnie pierwszą placówką w Polsce, która może się szczycić tym tytułem.
więcej o Szpital Uniwersytecki pionierem w dziedzinie ginekologii onkologicznej

Koncert kolęd w wykonaniu chórów uniwersyteckich

17.01.2017
"Tryumfy Króla ogłaszajmy! Narodzenia chwałę śpiewajmy!" to tytuł koncertu, jaki odbył się w auli Muzeum UJ Collegium Maius. Kolędowanie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagiellonica, Żeńskim Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i Krakowskim Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Olega Sznicara ma już kilkuletnią tradycję.
więcej o Koncert kolęd w wykonaniu chórów uniwersyteckich
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych

17.01.2017
Prof. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczystość miała miejsce 12 stycznia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. 15 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych