Lista wiadomości

Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Londynu

23.03.2017
W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce wczorajszego popołudnia w Londynie, Uniwersytet Jagielloński wydał następujące oświadczenie.
więcej o Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Londynu

Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

22.03.2017
Placówka, po wielomiesięcznych przygotowaniach i audycie niezależnej agencji, została uznana kluczowym partnerem europejskich sieci referencyjnych (European Reference Networks - ERN) w zakresie leczenia chorób neurologicznych oraz chorób metabolicznych. Dodatkowo Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego uzyskał status partnera stowarzyszonego w ramach sieci "Rare-complex autoimmune and autoinflammatory diseases".
więcej o Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
osiągnięcie

Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce

21.03.2017
Katedra i Klinika Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum wygrała w plebiscycie czasopisma "Medical Tribune" na najbardziej pożądane miejsce pracy wśród urologów. W głosowaniu udział wzięło 83 lekarzy z całego kraju. 2. i 3. miejsce w zestawieniu zajęły odpowiednio Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
więcej o Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce
osiągnięcie

Startup pracowników UJ nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

20.03.2017
HussarTech, spółka założona przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, została wyróżniona w 2. edycji akcji "Startupy w Pałacu". To jeden z dziesięciu polskich startupów, który zaprezentował się w Pałacu Prezydenckim podczas finałowej gali. Nagrodą dla zwycięzców są specjalne "paszporty" uprawniające do udziału w misji gospodarczej głowy państwa. Organizatorem konkursu była Fundacja Startup Poland.
więcej o Startup pracowników UJ nagrodzony w ogólnopolskim konkursie
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

20.03.2017
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Uroczystość miała miejsce 16 marca 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. 11 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi