Lista wiadomości

uroczystość

Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego

28.04.2017
"Velis qoud possis" to tytuł księgi pamiątkowej dedykowanej prof. Janowi Ostrowskiemu, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IHS UJ). Monografię, w dowód uznania za całokształt twórczości, wręczyli Jubilatowi współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się w piątkowy wieczór w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego
mobilna

Alma Radio 1957-1993 - niezwykła wystawa w Collegium Maius

28.04.2017
Do końca maja w Muzeum UJ można zobaczyć wystawę "Od radiowęzłów do rozgłośni uniwersyteckiej. Alma Radio" przedstawiającą dorobek studenckiej rozgłośni działającej od lat 50. do 90. ubiegłego wieku. Po 10 latach pracy nad przypadkowo znalezionymi taśmami zaprezentowano niemal 40-letni dorobek uniwersyteckiej stacji. Twórcy ekspozycji nadali jej koncepcję medium społecznościowego ówczesnych czasów, czyli czym żyli studenci, kiedy nie było Facebooka.
więcej o Alma Radio 1957-1993 - niezwykła wystawa w Collegium Maius

Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili pionierską operację

28.04.2017
Nowatorska operacja usunięcia węzłów chłonnych w nowotworze męskich zewnętrznych narządów płciowych z dostępem przez kończynę dolną odbyła się w ubiegłą środę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Skomplikowany zabieg trwał 3 godziny, a przeprowadził go zespół profesora Piotra Chłosty, kierownika Oddziału Klinicznego Urologii i Urologii Onkologicznej.
więcej o Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili pionierską operację
mobilna

WZiKS UJ: 3 kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"

28.04.2017
Zarządzanie kulturą i mediami (studia I stopnia), polityka społeczna (studia I i II stopnia) i psychologia społeczna (studia jednolite magisterskie) - to kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ), które uzyskały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Organizatorem merytorycznym konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o WZiKS UJ: 3 kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"

Nowoczesne techniki leczenia chorób piersi

28.04.2017
Już po raz drugi w ośrodku Breast Unit w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zorganizowano ogólnopolskie warsztaty "Chirurgia onkoplastyczna i rekonstrukcyjna u kobiet z rakiem piersi", na których zaprezentowano najnowsze techniki chirurgii piersi, jakie wykonuje się obecnie na świecie.
więcej o Nowoczesne techniki leczenia chorób piersi