Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

28
piątek
28.07.2017
Dodaj nowe wydarzenie
Trwające
Warsztaty dla gimnazjalistów "Szczęście mnoży się, gdy się je dzieli"
Calendar Warsztaty dla gimnazjalistów

26.07.2017 - 28.07.2017

Trzydniowe warsztaty matematyczne dla gimnazjalistów prowadzone będą przez osoby, dla których matematyka to nie tylko kierunek studiów czy praca, ale przede wszystkim pasja.
więcej o Warsztaty dla gimnazjalistów "Szczęście mnoży się, gdy się je dzieli"
"Polimorfizm wrażeń" - wystawa prac prof. Stanisławy Stokłosowej
Calendar

13.07.2017 - 15.08.2017

Na wystawie prezentowanych jest trzydzieści obrazów oraz dwa billboardy z deklaracjami ideowymi autorki. Tytuł nie jest przypadkowy, gdyż zdaniem autorki obrazów, polimorfizm był istotnym czynnikiem kształtującym wyobraźnię pokolenia jej rówieśników.
więcej o "Polimorfizm wrażeń" - wystawa prac prof. Stanisławy Stokłosowej
Wystawa "Ogród dziwny. Drzewa w miniaturach średniowiecznych"
Calendar Wystawa

05.07.2017 - 28.07.2017

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na otwarcie wystawy "Ogród dziwny. Drzewa w miniaturach średniowiecznych", które odbędzie się 5 lipca 2017 w holu Biblioteki Jagiellońskiej. Na ekspozycji prezentowane będą wykonane wedle średniowiecznych technik miniatury, których wspólnym mianownikiem jest drzewo.
więcej o Wystawa "Ogród dziwny. Drzewa w miniaturach średniowiecznych"
Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Calendar Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

22.06.2017 - 26.08.2017

Akcja #biegnij na ratunek wystartowała. Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N".
więcej o Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
W Collegium Maius prezentują fotografie Krakowa sprzed ponad 100 lat
Calendar W Collegium Maius prezentują fotografie Krakowa sprzed ponad 100 lat

21.06.2017 - 21.08.2017

Od 21 czerwca do 21 sierpnia br. w Collegium Maius można zwiedzać wystawę "Krakowskie wariacje", na której prezentowane są 2 najstarsze kolekcje w zbiorach Archiwum Fotografii Muzeum UJ - Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina. Ci dwaj fotografowie pozostawili po sobie niezwykle cenny materiał archiwalny, ukazujący Kraków na początku poprzedniego stulecia.
więcej o W Collegium Maius prezentują fotografie Krakowa sprzed ponad 100 lat
Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur
Calendar Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur

29.04.2017 - 24.09.2017

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego (BS UJ) zaprasza społeczność akademicką UJ do czarteru dwóch łodzi uniwersyteckich - Jagiellonki i Jadwigi, które stacjonują w przystani w Wilkasach koło Giżycka. W sezonie żeglarskim, który trwa od maja do września, rejsy trwają 7 lub 14 dni. Warunkiem koniecznym korzystania z jachtów jest posiadanie przez sternika co najmniej uprawnień żeglarza jachtowego.
więcej o Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur
Wkrótce
Healthy Aging
Calendar Healthy Aging

07.09.2017 - 09.09.2017

Tematem konferencji jest zdrowe starzenie się. Dla młodych naukowców zainteresowanych naukami biomedycznymi spotkanie będzie doskonałą okazją do podzielenia się wynikami prowadzonych przez siebie badań i dyskusji z międzynarodowymi ekspertami.
więcej o Healthy Aging
Przywództwo dla rozwoju
Calendar Przywództwo dla rozwoju

14.09.2017 - 16.09.2017

Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na 26. Międzynarodową Konferencją Naukową ENIRDELM. Tematem obrad będzie "Przywództwo dla rozwoju" rozumiane wielopłaszczyznowo jako proces indywidualnego rozwoju człowieka, rozwoju grup i społeczności, jak też rozwoju społecznego w różnych kontekstach.
więcej o Przywództwo dla rozwoju
Uniwersytecki Test Coopera
Calendar Uniwersytecki Test Coopera

16.09.2017

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomaga określić własną aktualną formę. Próba opracowana została w 1968 r. przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.
więcej o Uniwersytecki Test Coopera
Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie
Calendar Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie

20.09.2017 - 22.09.2017

Podstawowym założeniem międzynarodowej konferencji "Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie" jest utworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie wykorzystania narzędzi kryminalistycznych i prawnych w celu poprawy bezpieczeństwa. Przedsięwzięcie to jest współorganizowane przez wiodące podmioty zajmujące praktycznymi i naukowymi rozwiązaniami w zakresie kryminalistyki.
więcej o Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie
II Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa
Calendar II Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa

21.09.2017 - 22.09.2017

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Studiów Międzynarodowych zaprasza do udziału w kolejnej ogólnokrajowej konferencji naukowej poświęconej aktualnym dylematom i problemom bezpieczeństwa kształtującym się w przestrzeni współpracy, rywalizacji i konfrontacji determinowanej przez wyznaczniki bezpieczeństwa narodowego oraz uwarunkowania o charakterze globalnym.
więcej o II Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa
90 lat Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. PTM wczoraj - dziś - jutro
Calendar 90 lat Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. PTM wczoraj - dziś - jutro

22.09.2017 - 23.09.2017

Konferencja organizowana wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Polskie Towarzystwo Mikrobiologów (PTM) została zainspirowana dwoma ważnymi wydarzeniami w historii nauki polskiej - 90. rocznicą powołania PTM oraz przypadającą w tym roku rocznicą 160-lecia urodzin ojca polskiej mikrobiologii prof. Odona Bujwida, który w 1882 roku utworzył Katedrę Higieny na UJ, a 130 lat temu wygłosił słynnych 5 "odczytów o bakteryjach".
więcej o 90 lat Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. PTM wczoraj - dziś - jutro
Słowiańskie światy wyobraźni
Calendar Słowiańskie światy wyobraźni

25.09.2017 - 26.09.2017

Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Słowiańskie światy wyobraźni", która odbędzie się we wrześniu 2017 roku w Krakowie.
więcej o Słowiańskie światy wyobraźni
Transformacja w (kon)tekstach kultury
Calendar Transformacja w (kon)tekstach kultury

26.09.2017 - 27.09.2017

Koło Naukowe Antropologów Literatury i Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego pracowników naukowych, doktorantów, absolwentów studiów wyższych oraz studentów do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej "Transformacja w (kon)tekstach kultury", która odbędzie się w dniach 26-27 września br. w Krakowie.
więcej o Transformacja w (kon)tekstach kultury
Feast as a Mirror of Social and Cultural Changes
Calendar Feast as a Mirror of Social and Cultural Changes

28.09.2017 - 30.09.2017

Celem międzynarodowej konferencji jest stworzenie międzynarodowego interdyscyplinarnego forum badaczy, którzy cyklicznie będą się spotykać i przedstawiać wyniki swoich badań nad różnymi aspektami świąt, festiwali i świętowania, postrzeganych jako zwierciadło społecznych i kulturowych przemian, w tym wpływu urbanizacji na święta wiejskie.
więcej o Feast as a Mirror of Social and Cultural Changes
Infekcyjne czynniki etiologiczne XXI wieku - wspólny problem zwierząt i ludzi
Calendar Infekcyjne czynniki etiologiczne XXI wieku - wspólny problem zwierząt i ludzi

29.09.2017 - 30.09.2017

Wkrótce minie 7 lat od podpisania porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, na mocy którego utworzono Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR. Międzyuczelniana jednostka prowadzi jednolite studia magisterskie na kierunku weterynaria. Efektem rozwijającej się współpracy zarówno na polu dydaktycznym, jak i naukowym będzie zorganizowanie we wrześniu br. konferencji naukowej.
więcej o Infekcyjne czynniki etiologiczne XXI wieku - wspólny problem zwierząt i ludzi
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj