Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

24
piątek
24.03.2017
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
Calendar Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

24.03.2017

Dzień Otwarty UJ to szczególne wydarzenie, podczas którego przedstawiona zostanie bogata oferta dydaktyczna na rok akademicki 2017/2018. Będzie to także okazja, aby otrzymać możliwie najszerszy dostęp do informacji związanych z rekrutacją, programami studiów, pomocą socjalną. Do Państwa dyspozycji będą zarówno studenci i przedstawiciele grona akademickiego poszczególnych wydziałów i kierunków studiów, jak również pracownicy Działu Rekrutacji na Studia.
więcej o Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
Szkolenie "Mapa życia czyli fundament planowania"
Calendar Szkolenie

24.03.2017

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego (AIP UJ) zaprasza na szkolenie "Mapa życia czyli fundament planowania", które poprowadzi Karolina Tomaszczyk - studentka IV roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek Psychologicznego Koła Naukowego Pragma, stażystka w AIP UJ, artystyczna dusza z wieloma zainteresowaniami lubiąca wyzwania i wciąż szukająca kolejnych możliwości rozwoju.
więcej o Szkolenie "Mapa życia czyli fundament planowania"
Wystawa - "Wien, ah Wien" - Dni Wiednia w Krakowie
Calendar Wystawa -

24.03.2017 - 07.04.2017

Biblioteka Jagiellońska (BJ) oraz Biblioteka Austriacka (BA) zapraszają na wystawę "Wien, ah Wien" zorganizowaną z okazji krakowskich Dni Wiednia. Wystawa prezentowana jest w holu głównym BJ w godzinach jej otwarcia. Eksponaty pochodzą ze zbiorów BA.
więcej o Wystawa - "Wien, ah Wien" - Dni Wiednia w Krakowie
Trwające
Konkurs fotograficzny pt. „Natura a człowiek"
Calendar Konkurs fotograficzny pt. „Natura a człowiek

23.03.2017 - 28.04.2017

Konkurs odbywa się w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Nagrody przyznane zostaną w kategoriach: młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorośli.
więcej o Konkurs fotograficzny pt. „Natura a człowiek"
4. Studencki Tydzień Sztuki
Calendar 4. Studencki Tydzień Sztuki

21.03.2017 - 26.03.2017

Darmowy wstęp do większości krakowskich muzeów. Udział w ponad 20 wydarzeniach towarzyszących. Warsztaty oraz zwiedzanie wystaw z przewodnikiem. Projekcja filmu w kinie "Agrafka". To wszystko za okazaniem legitymacji studenta UJ.
więcej o 4. Studencki Tydzień Sztuki
Rekrutacja do badań nad dwujęzycznością
Calendar Rekrutacja do badań nad dwujęzycznością

20.03.2017 - 30.06.2017

Laboratorium działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego poszukuje osób chętnych do udziału w badaniach nad dwujęzycznością.
więcej o Rekrutacja do badań nad dwujęzycznością
Rok Zamenhofa pod patronatem UNESCO - w 100. rocznicę śmierci
Calendar Rok Zamenhofa pod patronatem UNESCO - w 100. rocznicę śmierci

11.03.2017 - 01.03.2017

Wystawa "Rok Zamenhofa pod patronatem UNESCO - w 100. rocznicę śmierci" będzie prezentowana w holu głównym Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) do końca marca br. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów własnych BJ, a także z prywatnej kolekcji Marii Majerczak.
więcej o Rok Zamenhofa pod patronatem UNESCO - w 100. rocznicę śmierci
Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"
Calendar Cykl wykładów popularnonaukowych

07.03.2017 - 23.05.2017

Wszystkich zafascynowanych nauką zapraszamy do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu "Bliżej Nauki", które odbywają się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego we wtorki o godzinie 18.15, 2 razy w miesiącu. Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"
Paris - New York
Calendar Paris - New York

03.03.2017 - 03.05.2017

Wystawa fotografii autorstwa prof. Piotra Sztompki wprowadza w atmosferę dwóch wielkich metropolii - Paryża i Nowego Jorku, na równi fascynujących, ale z zupełnie różnych powodów.
więcej o Paris - New York
Otwarcie naboru do Coimbra Group Scholarships Programme
Calendar Otwarcie naboru do Coimbra Group Scholarships Programme

01.02.2017 - 31.03.2017

Uniwersytet Jagielloński otwiera nabór do programu stypendialnego Coimbra Group Scholarships Programme. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2017 roku. Zachęcamy kandydatów z Afryki i Ameryki Łacińskiej do skorzystania z programu.
więcej o Otwarcie naboru do Coimbra Group Scholarships Programme
Wykłady "Ars Quaerendi"
Calendar Wykłady

11.01.2017 - 17.05.2017

Dyrekcja Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na kontynuację cyklu wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie", które poświęcone są narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej w zasobach sieci Internet. Wykłady mają charakter otwarty i adresowane są do wszystkich zainteresowanych.
więcej o Wykłady "Ars Quaerendi"
Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"
Calendar Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu

25.11.2016 - 31.03.2017

Jak przetransportować metalową kulkę z punktu A do punktu B, wykorzystując przy tym jak najwięcej praw fizyki? Oto wyzwanie, którego po raz piąty podejmą się uczestnicy jedynego takiego eksperymentu w Polsce. Wystarczy do 31 marca przesłać zgłoszenie, a następnie skonstruować machinę transportującą kulkę i zaprezentować ją publiczności podczas finału konkursu. Pula nagród w 5. edycji "Eksperymentu Łańcuchowego" to aż 50 000 zł.
więcej o Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"
Wkrótce
26. Dzień Alergii i Pulmonologii
Calendar 26. Dzień Alergii i Pulmonologii

25.03.2017

II Katedra Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika UJ CM zaprasza lekarzy alergologów, pulmonologów, internistów i lekarzy rodzinnych do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej "XXVI Dzień Alergii i Pulmonologii".
więcej o 26. Dzień Alergii i Pulmonologii
Transmisja III Dyktanda Krakowskiego
Calendar Transmisja III Dyktanda Krakowskiego

25.03.2017

Dyktando rozpocznie się o godz. 10.00 w Auditorium Maximum UJ. Weźmie w nim udział ok. pół tysiąca osób z całego kraju, a także z zagranicy. W tym roku po raz pierwszy w zabawie będą mogli uczestniczyć internauci. Transmisję na żywo przeprowadzi o godz. 10.30 portal Interia.pl, który jest partnerem głównym wydarzenia. Tuż po jej zakończeniu opublikujemy tekst dyktanda, by każdy z piszących mógł sprawdzić, jaki osiągnął wynik.
więcej o Transmisja III Dyktanda Krakowskiego
Innowacyjne instrumenty zarządzania organizacjami
Calendar Innowacyjne instrumenty zarządzania organizacjami

27.03.2017 - 28.03.2017

Kwartalnik "International Journal of Contemporary Management" zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Innowacyjne instrumenty zarządzania organizacjami". Wydarzenie ma na celu integrację środowiska naukowego badającego innowacyjne instrumenty zarządzania organizacjami, wymianę poglądów, prezentację oraz dyskusję naukową na temat kształtowania instrumentarium zarządzania organizacjami.
więcej o Innowacyjne instrumenty zarządzania organizacjami
Od antropologii do designu. Projektowanie usług w praktyce
Calendar Od antropologii do designu. Projektowanie usług w praktyce

28.03.2017

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Kulturoznawca zOrientowany na Karierę.
więcej o Od antropologii do designu. Projektowanie usług w praktyce
Doskonałość edukacji akademickiej - jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?
Calendar Doskonałość edukacji akademickiej - jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?

29.03.2017 - 30.03.2017

Rejestracja na konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki, która odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, rozpocznie się na około 3 tygodnie przed wydarzeniem. Informacja o tym wraz z linkiem do formularza rejestracyjnego znajdzie się na stronie www.nkn.gov.pl, a także na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o Doskonałość edukacji akademickiej - jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?
Promocja książki "Zanim powstała liga. Almanach rozgrywek piłkarskich w Polsce w latach 1919-1926"
Calendar Promocja książki

30.03.2017

Spotkanie promujące książkę Pawła Gaszyńskiego "Zanim powstała liga. Almanach rozgrywek piłkarskich w Polsce w latach 1919-1926. Tom III: Sezon 1921", połączone z wykładem "Piłka nożna w pierwszych latach II Rzeczypospolitej" odbędzie się w ramach Salonu Literackiego Jagiellonki.
więcej o Promocja książki "Zanim powstała liga. Almanach rozgrywek piłkarskich w Polsce w latach 1919-1926"
Nasz język ojczysty: etyka i estetyka słowa
Calendar Nasz język ojczysty: etyka i estetyka słowa

31.03.2017 - 01.04.2017

Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia wraz z Zespołem Etyki Słowa Rady Języka Polskiego PAN mają przyjemność zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową "Nasz język ojczysty: etyka i estetyka słowa" oraz warsztaty dla studentów i doktorantów. Wydarzenie skierowane jest do studentów i doktorantów filologii polskiej, a także dziennikarstwa, kulturoznawstwa, medioznawstwa oraz kierunków pokrewnych.
więcej o Nasz język ojczysty: etyka i estetyka słowa
Międzynarodowa konferencja "Opieka u kresu życia nad osobami starszymi w placówkach opiekuńczych"
Calendar Międzynarodowa konferencja

31.03.2017 - 01.04.2017

Katedra Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej oraz Katedra Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Wydziału Lekarskiego UJ CM zapraszają na międzynarodową konferencję "Opieka u kresu życia nad osobami starszymi w placówkach opiekuńczych". Patronat honorowy nad konferencją objęli rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.
więcej o Międzynarodowa konferencja "Opieka u kresu życia nad osobami starszymi w placówkach opiekuńczych"
Po co nam savoir-vivre? Spotkanie z Łukaszem Kielbanem
Calendar Po co nam savoir-vivre? Spotkanie z Łukaszem Kielbanem

01.04.2017

Termin "savoir-vivre" zapożyczyliśmy z francuskiego jako „znajomość życia”, umiejętność komunikacji, prezencji i zachowania się. Jest to wiedza niezbędna do sprawnego budowania wizerunku. Chcąc przybliżyć ten temat studentom, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (NZS UJ) przygotowało spotkanie ze specjalistą w tej dziedzinie - Łukaszem Kielbanem.
więcej o Po co nam savoir-vivre? Spotkanie z Łukaszem Kielbanem
Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu
Calendar Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu

03.04.2017 - 04.04.2017

Koło Naukowe Kryminologii TBSP Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Kryminologicznej "Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu i interesom finansowym państwa", która odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia br. w Collegium Novum. Pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony panelom studencko-doktoranckim. W drugim dniu odbędą się wystąpienia ekspertów.
więcej o Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj