Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

19
czwartek
19.01.2017
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
Kobiety na narodowej scenie
Calendar Kobiety na narodowej scenie

19.01.2017

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydział Polonistyki UJ oraz Massolit Books&Cafe zapraszają na spotkanie "Kobiety na narodowej scenie" połączone z dyskusją o książce Moniki Kwaśniewskiej "Pytanie o wspólnotę. Jerzy Grzegorzewski i Jan Klata". W rozmowie, którą poprowadzi Katarzyna Waligóra, udział wezmą Jolanta Janiczak, Joanna Krakowska i Weronika Szczwińska.
więcej o Kobiety na narodowej scenie
Kolędowy Koncert przy Białym Fortepianie
Calendar Kolędowy Koncert przy Białym Fortepianie

19.01.2017

W klinice przy ulicy Skawińskiej wystąpi Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Cracovie Ensemble. W programie kolędy polskie w nowej aranżacji. Wstęp wolny.
więcej o Kolędowy Koncert przy Białym Fortepianie
Trwające
Wykłady "Ars Quaerendi"
Calendar Wykłady

11.01.2017 - 17.05.2017

Dyrekcja Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na kontynuację cyklu wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie", które poświęcone są narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej w zasobach sieci Internet. Wykłady mają charakter otwarty i adresowane są do wszystkich zainteresowanych.
więcej o Wykłady "Ars Quaerendi"
"Między tradycją a eksperymentem: niezależna droga twórcza Juliusza Łuciuka. W 90-tą rocznicę urodzin"
Calendar

09.01.2017 - 20.01.2017

Wystawa prezentuje dorobek twórczy krakowskiego kompozytora Juliusza Łuciuka. Zostały na niej zaprezentowane autografy, edycje i nagrania dzieł artysty oraz inne dokumenty i pamiątki. Eksponowane obiekty pochodzą głównie z prywatnych zbiorów kompozytora.
więcej o "Między tradycją a eksperymentem: niezależna droga twórcza Juliusza Łuciuka. W 90-tą rocznicę urodzin"
Krakowskie Konferencje Naukowe 2017 - nabór wniosków
Calendar Krakowskie Konferencje Naukowe 2017 - nabór wniosków

05.01.2017 - 31.01.2017

Po raz 7. rusza inicjatywa Krakowskie Konferencje Naukowe, która skierowana jest do podmiotów organizujących konferencje naukowe w Krakowie, chcących promować miasto jako ośrodek naukowy. Władze Krakowa na realizację tegorocznej edycji programu przeznaczyły 250 tys. złotych. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia. Jak informuje Polska Akademia Umiejętności (PAU), nie ma ograniczenia co do wnioskowanej kwoty.
więcej o Krakowskie Konferencje Naukowe 2017 - nabór wniosków
Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"
Calendar Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu

25.11.2016 - 31.03.2017

Jak przetransportować metalową kulkę z punktu A do punktu B, wykorzystując przy tym jak najwięcej praw fizyki? Oto wyzwanie, którego po raz piąty podejmą się uczestnicy jedynego takiego eksperymentu w Polsce. Wystarczy do 31 marca przesłać zgłoszenie, a następnie skonstruować machinę transportującą kulkę i zaprezentować ją publiczności podczas finału konkursu. Pula nagród w 5. edycji "Eksperymentu Łańcuchowego" to aż 50 000 zł.
więcej o Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"
Wkrótce wystartuje Uniwersytecka Liga Sportowa
Calendar Wkrótce wystartuje Uniwersytecka Liga Sportowa

17.11.2016 - 01.03.2017

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza miłośników piłki nożnej i futsalu - studentów, doktorantów i pracowników UJ - do udziału turnieju futsalu mężczyzn - Uniwersyteckiej Lidze Sportowej.
więcej o Wkrótce wystartuje Uniwersytecka Liga Sportowa
"Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Calendar

13.09.2016 - 24.01.2017

Wszystkich zafascynowanych nauką mieszkańców Krakowa (i nie tylko) zapraszamy do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu "Bliżej Nauki", które odbywają się na Wydziale FAIS UJ przy ul. prof. S. Łojasiewicza 11 we wtorki o godzinie 18.15 dwa razy w miesiącu. Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o "Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Wkrótce
Wielka gala chińskiego Nowego Roku
Calendar Wielka gala chińskiego Nowego Roku

20.01.2017

Obchody Roku Koguta uświetnią występy artystów z Opery Pekińskiej. W programie wydarzenia, które odbędzie się w Auditorium Maximum UJ, przewidziano także wykłady, slajdowiska oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.
więcej o Wielka gala chińskiego Nowego Roku
Salon Literacki Jagiellonki - "Tradycje eksperymentu"
Calendar Salon Literacki Jagiellonki -

20.01.2017

Biblioteka Jagiellońska, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ośrodek Badań nad Awangardą UJ we współpracy z Zakładem Poetyki i Krytyki Literackiej IFP UAM zapraszają na spotkanie "Tradycje eksperymentu" połączone z polską premierą poematu Zenona Fajfera "Zegar Bezczasowości" oraz promocją książki Katarzyny Bazarnik "Liberature A Book-bound Genre". Wstęp wolny.
więcej o Salon Literacki Jagiellonki - "Tradycje eksperymentu"
Wykład JCET
Calendar Wykład JCET

20.01.2017

Prof. Juergen Popp (Leibniz Institute of Photonic Technology, Institute of Physical Chemistry & Abbe-Center of Photonics, Friedrich-Schiller University Jena, Germany) wygłosi wykład pt. "Raman spectroscopy - translational approaches for routine clinical applications".
więcej o Wykład JCET
Tradycje eksperymentu. Promocja książki „Liberature. A Book-bound genre”
Calendar Tradycje eksperymentu. Promocja książki „Liberature. A Book-bound genre”

20.01.2017

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Biblioteka Jagiellońska oraz Ośrodek Badań nad Awangardą UJ we współpracy z Zakładem Poetyki i Krytyki Literackiej IFP UAM zapraszają na spotkanie „Tradycje eksperymentu” połączone z polską premierą poematu Zenona Fajfera „Zegar Bezczasowości” i promocją książki Katarzyny Bazarnik pt. „Liberature. A Book-bound genre”.
więcej o Tradycje eksperymentu. Promocja książki „Liberature. A Book-bound genre”
Międzynarodowa konferencja "Projektowanie uniwersytetu w zmiennych kontekstach społeczno-ekonomicznych"
Calendar Międzynarodowa konferencja

21.01.2017 - 22.01.2017

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i poglądów na temat roli i optymalnej organizacji uniwersytetu w systemach społeczno-gospodarczych XXI wieku. Spotkanie ma być miejscem dyskusji naukowców, studentów, ekspertów i praktyków z różnych dziedzin.
więcej o Międzynarodowa konferencja "Projektowanie uniwersytetu w zmiennych kontekstach społeczno-ekonomicznych"
Koncert Uniwersytecki
Calendar Koncert Uniwersytecki

25.01.2017

O godzinie 19.00 w auli Collegium Novum UJ wystąpią: Ryszard Żołędziewski (saksofon) oraz Carl Petersson (fortepian). Wykład pt. "Medytacja nad racjonalnością" wygłosi dr hab. Krzysztof Mech.
więcej o Koncert Uniwersytecki
2. międzynarodowa konferencja "50 twarzy popkultury"
Calendar 2. międzynarodowa konferencja

20.02.2017 - 23.02.2017

Wbrew powszechnemu mniemaniu popkultura nie jest dziedziną spójną i dookreśloną, a w jej obrębie pojawiają się rozmaite zjawiska wykraczające poza proste definicje i segregujące antynomie
więcej o 2. międzynarodowa konferencja "50 twarzy popkultury"
Człowiek Zalogowany
Calendar Człowiek Zalogowany

25.02.2017 - 26.02.2017

Instytut Psychologii Stosowanej UJ zaprasza do udziału w 5. konferencji "Człowiek Zalogowany". Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny i jest okazją do spotkania specjalistów ze wszystkich dziedzin odnoszących się do funkcjonowania człowieka w środowisku internetowym. Temat konferencji "Cyfrowa miłość" obejmuje wszelkie zjawiska powiązane z bliskimi relacjami, intymnością, seksualnością oraz związkami w świecie wirtualnym lub zapośredniczonymi przez Internet.
więcej o Człowiek Zalogowany
14. Konferencja OSKKO
Calendar 14. Konferencja OSKKO

03.03.2017 - 05.03.2017

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza na 14. Konferencję OSKKO adresowaną do dyrektorów szkół, urzędników państwowych i samorządowych, liderów oświatowych, która odbędzie się w dniach 3-5 marca 2017 w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Zaproszenie do udziału w obradach skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych zarządzaniem oświatą i rozwojem polskiego systemu oświaty.
więcej o 14. Konferencja OSKKO
"Jak burgund pod światło…" - sesja naukowa o Zuzannie Ginczance
Calendar

08.03.2017

9 marca 2017 roku przypada 100. rocznica urodzin Zuzanny Ginczanki.
więcej o "Jak burgund pod światło…" - sesja naukowa o Zuzannie Ginczance
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj