Rektorski Dzień Dziecka z Uniwersytetem Dzieci

W niedzielę 31 maja 2015 w godzinach przedpołudniowych odbyła się kolejna odsłona Rektorskiego Dnia Dziecka, współorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Dzieci.

W ramach wydarzenia dzieci odwiedziły Collegium Novum, gdzie przywitał je rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Ubrany w tradycyjną togę rektorską, oprowadził najmłodszych po swoim gabinecie, Sali Senackiej oraz Auli, barwnie opowiadając przy tym o słynnych absolwentach uniwersytetu i obrazach zdobiących jego ściany. Odpowiedział również na szereg pytań ze strony zainteresowanych. Po wizycie w głównej siedzibie UJ dzieci mogły odwiedzić Muzeum Collegium Maius, między innymi salę Libraria, gdzie zaprezentowane im zostały przedmioty z ekspozycji muzealnej, w tym bogato zdobione witraże. Z kolei w Ogrodzie Profesorskim studenci Collegium Medicum UJ przygotowali program obejmujący podstawowe zagadnienia z zakreesu pierwszej pomocy, a dzieci mogły przyjrzeć się od wewnątrz wyposażeniu karetki pod czujnym okiem ratowników.

Zobacz video galerię
Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie Pax Moot Court