Pięciu chirurgów ze Szpitala Uniwersyteckiego we władzach TChP

Podczas odbywającego się we wrześniu we Wrocławiu 71. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP) odbyły się wybory władz tej organizacji na kadencję 2023-2025. W tym gremium zasiądzie aż pięciu chirurgów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Szpital Uniwersytecki we władzach TChP reprezentować będą:

• prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński – członek Zarządu Głównego TChP, przewodniczący Sekcji Chirurgii Endokrynologicznej,
  • prof. dr hab. n. med. Piotr Major – członek Zarządu Głównego, przewodniczący Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej,
  • prof. dr hab. n. med. Michał Pędziwiatr – członek Zarządu Głównego, przewodniczący Sekcji Wideochirurgii,
  • dr n. med. Czesław Osuch - członek Zarządu Głównego, reprezentant Małopolskiego Oddziału TChP,
  • prof. dr hab. n. med. Piotr Richter – członek Głównej Komisji Rewizyjnej.

Przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego podczas wydarzenia, które zgromadziło 1,5 tysiąca specjalistów z kraju i zagranicy zajmujących się chirurgią, stanowili jedną z najliczniejszych delegacji biorących czynny udział w kongresie jako aktywni wykładowcy i eksperci.

Liczne wykłady krakowskich prelegentów, warsztaty i aktywne dyskusje pokazały, jak wysoki poziom reprezentują oddziały chirurgiczne Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Tematyka kongresu obejmowała zagadnienia z chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii endokrynologicznej oraz chirurgii metabolicznej i bariatrycznej.

chirurdzy ze Szpitala Uniwersyteckiego, którzy zasiądą we władzach TChP

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską