Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Ambasador Kazachstanu odwiedza Uniwersytet Jagielloński

Ambasador Kazachstanu odwiedza Uniwersytet Jagielloński

20 maja Ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan złożył wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z dyplomatą spotkali się rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.

Tematyka spotkania dotyczyła rozwoju współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a kazachskimi uczelniami. Uczestnicy rozmawiali na temat możliwości utworzenia programów wymiany studenckiej i pracowniczej, a także prowadzonych wspólnie kierunków studiów (programy double degree), szczególnie w zakresie stosunków międzynarodowych i europeistyki.

Margułan Baimuchan ukończył studia doktoranckie z zakresu ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, studiował także na akademiach dyplomatycznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kazachstanu oraz Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. W przeszłości pracował m.in. w MSZ Kazachstanu oraz jako attaché w ambasadzie kazachskiej w Polsce. Jest autorem szeregu publikacji związanych z przedsiębiorczością. Jest członkiem Stowarzyszenia Dyplomatów Kazachstanu oraz edukacyjnej organizacji non-profit Toastmasters International. Za swoje osiągnięcia został nagrodzony licznymi wyróżnieniami, w tym medalami pamiątkowymi „20-lecie kazachskiej dyplomacji” oraz „20-lecie Konstytucji Kazachstanu”.

Photogallery
Recommended
Uczeni z Chińskiej Akademii Nauk odwiedzili synchrotron SOLARIS
UJ rozwija współpracę z Uralskim Uniwersytetem Federalnym
Ambasador Kuby z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ zacieśnia współpracę z uczelniami ukraińskimi

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj