Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Relacje z wykładów i konferencji

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

24.06.2024
Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego obchodzi w 2024 roku Jubileusz 60-lecia. Patronat honorowy obchodów jubileuszowych objęli: JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. Jacek Popiel oraz Prezydent Miasta Krakowa dr Aleksander Miszalski. Uroczystością wieńczącą obchody Jubileuszu była uroczysta akademia, która odbyła się 22 czerwca 2024 roku w Auli Collegium Novum. Wstępem wprowadzającym w uroczysty nastrój był występ Stypendystów krakowskiej Fundacji Pro Musica Bona - Yehudy Prokopowicza – fortepian i Doroty Pałki – klarnet.
Read More o Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania
Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

14.06.2024
13 czerwca podpisana została umowa darowizny, dzięki której do Biblioteki i Fonoteki Instytutu Muzykologii UJ trafiła kolekcja muzyczna zawierająca 621 pozycji, na które składają się m. in. rękopisy muzyczne, rękopisy z tekstami piosenek oraz nagrania. Zbiór przekazała Marta Kozłowska-Woźniak, córka zmarłego w 2019 roku „ostatniego klezmera Galicji”. Ze strony UJ akt podpisał prof. Piotr Wilk, dyrektor Instytutu Muzykologii UJ.
Read More o Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego
Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

13.06.2024
W dniach od 7 do 8 czerwca w Auditorium Maximum UJ odbyło się Krakowskie Forum Biomedyczne. Podczas tego wyjątkowego interdyscyplinarnego wydarzenia, które zgromadziło ponad 100 młodych naukowców z całego świata, uczestnicy przedstawili wyniki swoich badań w obszarze nauk medycznych, biochemicznych i biofizycznych. Organizatorem konferencji było SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych, działające przy Pracowni Inżynierii Komórkowej i Diagnostyki Izotopowej UJ Collegium Medicum.
Read More o Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami
650. rocznica urodzin królowej Jadwigi

650. rocznica urodzin królowej Jadwigi

07.06.2024
W auli Collegium NovumUJ, gdzie w centralnym miejscu umieszczony jest portret odnowicielki Uniwersytetu Krakowskiego - królowej Jadwigi Andegaweńskiej, świętej kościoła katolickiego, spotkali się uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej postaci monarchini i wpływowi, jaki wywarła na rozwój kultury i szkolnictwa wyższego w Polsce. Pretekstem do jej zorganizowania była 650. rocznica urodzin królowej.
Read More o 650. rocznica urodzin królowej Jadwigi
Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

06.06.2024
Po trzech dniach od uruchomienia rejestracji na studia, swoją chęć studiowania na najstarszej polskiej uczelni zadeklarowało pond 6 tysięcy osób. Na chętnych czeka w tym roku blisko 16,5 tys. miejsc na 264 kierunkach, z czego 5 to nowości. Zakończenie tury podstawowej rekrutacji na studia jednolite magisterskie oraz pierwszego stopnia nastąpi 9 lipca.
Read More o Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim