Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wyniki sortowane według etykiety: relacja

Wiadomości

Kraków miastem nauki i sztuki
relacja

Kraków miastem nauki i sztuki

17.05.2024
To hasło 20. edycji Festiwalu Nauki i Sztuki, który powrócił po pięciu latach przerwy w przestrzenie naszego miasta. Kampusy krakowskich uczelni otwarte będą dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, na czym polega magia nauki i sztuki. W ciągu trzech festiwalowych dni goście będą mogli odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów. Koordynatorem wydarzenia jest UJ Collegium Medicum.
Read More o Kraków miastem nauki i sztuki
Opieka paliatywna u progu nowego otwarcia
relacja

Opieka paliatywna u progu nowego otwarcia

23.11.2023
21 listopada w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum odbyła się 8. edycja konferencji naukowej „Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat” pod hasłem „Opieka paliatywna u progu nowego otwarcia”.
Read More o Opieka paliatywna u progu nowego otwarcia
Meksykańskie skarby na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej
relacja

Meksykańskie skarby na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

22.11.2023
Biblioteka Jagiellońska posiada w swoich zbiorach wyjątkowo cenne obiekty związane z Meksykiem – rękopisy z okresu kolonialnego dotyczące ówczesnej Nowej Hiszpanii, książki pochodzące z czasów między XVI i XIX wiekiem, mapy i kopie prekolumbijskich kodeksów, takich jak Kodeks Madrycki i Kodeks Zouche-Nuttall, które teraz można podziwiać za sprawą wystawy upamiętniającej 95-lecie ustanowienia relacji dyplomatycznych między Polską a Meksykiem.
Read More o Meksykańskie skarby na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej
Cztery żywioły w <span lang="la">Auditorium Maximum</span> UJ
relacja

Cztery żywioły w Auditorium Maximum UJ

16.11.2023
Neutralność klimatyczna, zrównoważony rozwój, ślad węglowy, bioróżnorodność, gospodarka obiegu zamkniętego – to zagadnienia, które zdominowały naukowe wystąpienia i dyskusje, które toczyły się podczas konferencji ekologicznej "E-Know – 4 żywioły – Człowiek 2050". Wydarzenie skierowane było do szeroko pojętego środowiska akademickiego, ale szczególne cenna była liczna obecność uczniów szkół ponadpodstawowych.
Read More o Cztery żywioły w Auditorium Maximum UJ
Pół wieku italianistyki w Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Pół wieku italianistyki w Uniwersytecie Jagiellońskim

30.10.2023
W październiku 2023 roku Zakład Filologii Włoskiej UJ obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Tę rocznicę formalnego powołania do istnienia na UJ studiów w zakresie języka i literatury włoskiej świętowano podczas międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w dniach 27-28 października.
Read More o Pół wieku italianistyki w Uniwersytecie Jagiellońskim