Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Osiągnięcia

osiągnięcie

Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM

23.05.2019
21 maja w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM przeprowadzono pierwszą w Polsce operację endoskopowego wycięcia tarczycy przez przedsionek jamy ustnej z wykorzystaniem metody śródoperacyjnego neuromonitoringu nerwów krtaniowych. Zastosowana technika minimalizuje ryzyko wystąpienia dysfonii pooperacyjnej, pozwala na zachowanie niezmienionego głosu i nie pozostawia blizny na szyi.
Read More o Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM
osiągnięcie

Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab

21.05.2019
Dr Paweł Jedynak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) zajął 3. miejsce w tegorocznej, polskiej edycji konkursu FameLab dla badaczy, którzy w fascynujący sposób opowiadają o swoich naukowych pasjach. Finał konkursu odbył się w ubiegłą sobotę w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (CNK).
Read More o Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab
osiągnięcie

Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych

21.05.2019
Dr Witold Brniak z Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego UJ CM został laureatem nagrody głównej w konkursie na najlepszą pracę doktorską obronioną na wydziale farmaceutycznym jednego z dziesięciu polskich uniwersytetów medycznych i otrzymał tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych 2019. Wręczenie nagród odbyło się podczas XVIII Dnia Polskiej Farmacji.
Read More o Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych
osiągnięcie

79 grantów we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

20.05.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło kolejne edycje najpopularniejszych konkursów na projekty badawcze w zakresie badań podstawowych - Opus 16 dla wszystkich naukowców niezależnie od stażu i stopnia naukowego oraz Preludium 16 i Sonata 14 skierowane do badaczy na początku kariery naukowej. Na projekty badawcze w zakresie badań podstawowych naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają łącznie ponad 58 milionów złotych.
Read More o 79 grantów we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie mobilna

Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

09.05.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 27. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je ośmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na nie w tym roku, wynosi około 3 milionów złotych.
Read More o Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj