Kierunek - Uniwersytet Jagielloński

W przeddzień Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektor prof. Wojciech Nowak spotkał się z dziennikarzami w Sali pod Belkami Collegium Maius. W głównej mierze spotkanie prasowe poświęcone zostało zainaugurowanej właśnie kampanii promocyjnej uczelni, której hasło brzmi „Chcesz być trendy przez stulecia? Kierunek UJ".

11 maja, w przeddzień Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektor prof. Wojciech Nowak spotkał się z dziennikarzami w Sali pod Belkami Collegium Maius.

Omówione pokrótce zostały wydarzenia związane ze świętem, w szczególności wykład wybitnego brytyjskiego socjologa prof. Anthony'ego Giddensa, który odbędzie się jutro (12 maja) w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 o godzinie 19.00. Wykładu osobiście wysłucha 1200 osób (tyle pomieści aula), ale to tylko część odbiorców zainteresowanych spotkaniem. W związku z tak ogromnym zainteresowaniem wykład będzie nagrywany i udostępniony na kanałach medialnych UJ.

W głównej mierze spotkanie prasowe poświęcone zostało zainaugurowanej właśnie kampanii promocyjnej uczelni, której hasło brzmi „Chcesz być trendy przez stulecia? Kierunek UJ". Działania podjęte w ramach kampanii - stworzenie specjalnej strony internetowej www.kierunek.uj.edu.pl, działania promocyjne w przestrzeni internetu (portale edukacyjne i branżowe oraz wybrane portale młodzieżowe) i mediach społecznościowych oraz kampania billboardowa na terenie Krakowa w miesiącu maju (20 nośników wielkoformatowych) wykorzystuje twarze znanych, historycznych postaci związanych z naszą uczelnią (król Kazimierz Wielki, królowa Jadwiga, Mikołaj Kopernik, Mikołaj Rej) oraz współczesnych studentów i absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na wspomnianej stronie można zapoznać się z historią sześciu bohaterów – studentów, doktorantów i absolwentów. Ich historie przedstawione są w formach interaktywnych komiksów – historie te będą pojawiać się sukcesywnie w czasie trwania kampanii. Na konferencji obecni byli Eliza Drwal i Rafał Wypiór, których wizerunki i opowiedziane historie zostały wykorzystane w kampanii.

Zapowiedziane zostało także, że od 29 maja do końca lipca w Collegium Novum (ul. Gołębia 24) będzie działać Letnie Biuro Rekrutacji. Dyżurujący w nim pracownicy Działu Rekrutacji na Studia będą bezpośrednio rozmawiać  z kandydatami na studia, pomagać w rozwiązywaniu problemów i wszelkich niejasności związanych z procesem rekrutacji, etc.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego