Uniwersytet Jagielloński liderem zestawienia Premium Brand

25.06.2015
To prowadzony od dekady ogólnopolski projekt badawczy sprawdzający, jakie marki cieszą się najlepszą reputacją wśród Polaków. W tym roku badacze po raz pierwszy przeanalizowali także reputację szkół wyższych. Zwycięzcą rankingu został bezapelacyjnie Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński liderem zestawienia Premium Brand
Narodowe Centrum Nauki przekaże ponad<br />4 mln zł doktorantom i młodym doktorom

Narodowe Centrum Nauki przekaże ponad
4 mln zł doktorantom i młodym doktorom

23.06.2015
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy "Etiuda 3" oraz "Fuga 4". Dzięki środkom z NCN 18 doktorantów otrzyma roczne stypendia doktorskie, a staże podoktorskie odbędzie 6 badaczy rozpoczynających karierę naukową. Łącznie młodzi uczeni z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają wsparcie w wysokości
4 142 619,00 zł.
więcej o Narodowe Centrum Nauki przekaże ponad
4 mln zł doktorantom i młodym doktorom
Naukowcy z UJ CM zwycięzcami konkursu "Dziennika Gazety Prawnej"

18.06.2015
Nowatorska metoda wykrywania bakterii i grzybów we krwi, opracowana przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, zdobyła główną nagrodę w drugiej edycji konkursu "Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki". W zwycięskim zespole znaleźli się dr Tomasz Gosiewski, dr hab. Monika Brzychczy-Włoch, dr Agata Pietrzyk i prof. Małgorzata Bulanda. Innowacyjny produkt doceniony został także w głosowaniu internautów.
więcej o Naukowcy z UJ CM zwycięzcami konkursu "Dziennika Gazety Prawnej"
Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki

16.06.2015
„To, co robimy dziś, jutro będzie można robić lepiej" – myśl Henry'ego Forda idealnie wpasowuje się w obserwowany od kilku lat boom na rynku badań genomicznych.
więcej o Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki
Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego

15.06.2015
Prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, został nagrodzony przez marszałka Marka Sowę Srebrnym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Profesor został doceniony za wkład w rozwój medycyny oraz pełną poświęcenia pracę na rzecz ratowania zdrowia najmłodszych pacjentów. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w 10 czerwca na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
więcej o Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego