Uroczystości

Jubileusz 50-lecia działalności naukowej prof. Kazimierza Korusa

13.06.2015
13 czerwca w Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zatytułowana „Intelektualiści w świecie grecko-rzymskim" zorganizowana przez Instytut Filologii Klasycznej UJ oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Filologicznego. Seminarium dedykowane było prof. dr. hab. Kazimierzowi Korusowi - wybitnemu filologowi klasycznemu i helleniście, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia działalności naukowej.
więcej o Jubileusz 50-lecia działalności naukowej prof. Kazimierza Korusa
Dotknij kultury 2015

10.06.2015
10 czerwca 2015 o godzinie 12.00 w sali Libraria Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie z cyklu „Dotknij kultury", organizowane przez Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, Dział Promocji i Informacji UJ, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.
więcej o Dotknij kultury 2015
Inauguracja 10. edycji Święta Ogrodów

29.05.2015
29 maja 2015 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się inauguracja 10. edycji Święta Ogrodów.
więcej o Inauguracja 10. edycji Święta Ogrodów
Wręczenie Księgi Pamiątkowej Profesorowi Andrzejowi Banachowi

28.05.2015
W dniu 25 maja 2015 r. w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste wręczenie Księgi Pamiątkowej Profesorowi Andrzejowi Banachowi. Jej tytuł "Amico, socio et viro docto" idealnie oddaje atmosferę uroczystości. Z jednej strony społeczność uniwersytecka uczciła dokonania uczonego – znanego historyka kultury i oświaty, a także długoletniego prodziekana i dziekana Wydziału Historycznego UJ, z drugiej było to spotkanie przyjaciół i współpracowników Profesora, którzy chcieli w ten sposób podziękować mu za wiele lat pracy na rzecz wspólnoty uniwersyteckiej.
więcej o Wręczenie Księgi Pamiątkowej Profesorowi Andrzejowi Banachowi
Graduation Day

18.05.2015
16 maja w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość zakończenia studiów i wręczenia dyplomów lekarskich (tzw. Graduation Day) 34 absolwentom kierunku lekarskiego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Graduation Day