Relacje z wykładów i konferencji

10.12.2015
9 grudnia 2015 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się gościnny wykład prof. Johna J. Mearsheimera, niezwykle wpływowego, acz kontrowersyjnego teoretyka stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu w Chicago, zatytułowany Why the West – Not Putin – Is Responsible for the Ukraine Crisis.
więcej o Zmagania Zachodu z Rosją. Gościnny wykład kontrowersyjnego amerykańskiego uczonego
O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw

O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw

03.12.2015
Gościem kurdyjskiej telewizji Rudaw, mającej swoją siedzibę w Regionie Kurdystanu (Irak), była dr Joanna Bocheńska z Zakładu Iranistyki Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw
Konferencja "Kino polskie jako kino transnarodowe"
relacja

Konferencja "Kino polskie jako kino transnarodowe"

01.12.2015
Zorganizowana przez Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ międzynarodowa konferencja naukowa pod takim tytułem odbyła się w dniach 26-28 listopada br. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Konferencja "Kino polskie jako kino transnarodowe"

30.11.2015
Coroczne krakowskie spotkania organizuje Instytut Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum.
więcej o XVI Międzynarodowe Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej "New Frontiers in Interventional Cardiology"
Niepokorna turecka pisarka gościem spotkania IS UJ

25.11.2015
W swoich książkach i artykułach Aslı Erdoğan podejmuje m.in. takie tematy jak przemoc ze strony państwa, dyskryminacja i łamanie prawa człowieka