Uniwersytet Jagielloński promuje projekt I-Net

26 stycznia 2016 r. na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ odbyło się spotkanie promujące projekt I-Net, który ma na celu rozwój współpracy pomiędzy krajami Partnerstwa Wschodniego a Unią Europejską poprzez stworzenie platformy internetowej dla nowych wspólnych projektów, wymian, szkoleń, badań itp.

W tym celu, każda z instytucji partnerskich dostarczy najważniejszych informacji dotyczących jej działań w dziedzinie umiędzynarodowienia, które zostaną umieszczone na stronie internetowej projektu.

Realizację projektu zwieńczy konferencja w Erewaniu, która odbędzie się w grudniu 2016 r. Jednakże działania w ramach projektu nie ograniczą się do tych finansowanych przez Fundusz Wyszehradzki – ich kontynuację zapewni udział nowych instytucji partnerskich w utworzonym wcześniej konsorcjum. Umożliwi to wzrost reputacji organizacji będących członkami sieci na szczeblu lokalnym i międzynarodowym oraz promocję wymiany między nimi, a także będzie stanowić podstawę dla tworzenia nowych wspólnych projektów.

Więcej szczegółów na temat projektu i planowanych w jego ramach działań można znaleźć na aktualnie tworzonej stronie projektu: http://www.int-net.org/.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego