Spotkanie z przedstawicielami Moscow Agency of Innovations

We wtorek 23 maja 2017 na Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja przedstawicieli Moscow Agency of Innovations, moskiewskiej instytucji zajmującej się wspieraniem badań naukowych oraz transferem technologii.

Spotkanie odbyło się w Sali Senackiej Collegium Novum UJ. Członkowie delegacji – dr Kirill Ilnitski z Wyższej Szkoły Ekonomii Narodowego Uniwersytetu Badawczego (National Research University Higher School of Economics), Aleksandra Priakhina oraz Bartłomiej Ostrowski – zostali podjęci w Sali Senackiej przez prof. Stanisława Kistryna, prorektora UJ ds. badań i funduszy strukturalnych. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali również dr hab. Andrzej Adamski, pełnomocnik rektora UJ ds. innowacji, dr Maria Kantor z Działu Współpracy Międzynarodowej, Marek Bartosz z Jagiellońskiego Centrum Innowacji, Krystian Gurba z Centrum Transferu Technologii CITTRU, a także Agata Maćkowiak z Działu Rekrutacji na Studia.

Po krótkim wystąpieniu prof. Kistryna rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Uczestnicy zapoznali się z wideoprezentacjami Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Moscow Agency of Innovations, po których dyskutowano na temat możliwej współpracy w zakresie mobilności studenckiej i pracowniczej, transferu technologii, wspólnych badań naukowych oraz programów studiów.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego