Bieg Bohaterów najlepszym projektem charytatywnym w Polsce

Projekt „Bieg bohaterów” został dwukrotnie nagrodzony w ogólnopolskim konkursie "Zwolnienie z teorii", skierowanym do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Statuetkę Złotego Wilka Stowarzyszeniu All In UJ przyznano w kategorii najlepszy projekt w temacie zdrowie i sport oraz najlepsza zbiórka charytatywna. Nagrody wręczył wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Przypomnijmy, że charytatywna impreza odbyła się 6 maja na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współorganizatorem wydarzenia była studencka organizacja Paneuropa z Katowic, która przeprowadziła bliźniaczy bieg dzień później. Uczestnicy z dwóch miast zebrali łącznie ponad 25 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz katowickiego Hospicjum Cordis.

- To bardzo budujące, że projekty realizowane prze All In UJ są coraz częściej doceniane. Nagrody w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" oraz ubiegłoroczna nagroda w konkursie PZU na najlepsze wydarzenie kulturalne to dowody na niezwykłą moc, którą niewątpliwie posiada nasz zespół - wyjaśnia Tomasz Pytko, prezes Stowarzyszenia All In UJ.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu